artykuły

hymerHymer
ReklamaBilbord - Makita 01.06-30.06 Sebastian
Hymer otwiera własny zakład produkcji podwozi

Hymer otwiera własny zakład produkcji podwozi

Od inwestycji w Bad Waldsee firma Hymer będzie pierwszym producentem samochodów kempingowych, który rozpocznie masową produkcję własnych, super-lekkich podwozi.

Super Light Chassis (SLC) to innowacyjna koncepcja podwozi kamperów. Autorski pomysł wdrożono kilka lat temu. W pierwszym rzędzie na potrzeby produkcji modeli w pełni zintegrowanych. Pierwszorzędny walor koncepcji to dodatkowa ładowność i nisko położony środek ciężkości takiego pojazdu. To dodatkowa przestrzeń bagażowa o pojemności do 1000 l, która jest łatwo dostępna. To także możliwość obciążania garażu za tylną osią ładunkiem do 450kg.

Po około dwóch latach prac budowlanych Hymer otwiera nowo wybudowaną halę produkcyjną, w której będą powstawać podwozia SLC. Odtąd, nie licząc jednostek napędowych, firma Hymer będzie dostarczać pojazdy rekreacyjne, które pochodzą z jednego źródła!

- Hymer od ponad 60 lat jest znany jako pionier w branży pojazdów i przyczep kempingowych. Otwierając halę SLC, jesteśmy dumni, że stajemy się pionierem w branży - mówi Christian Bauer, prezes Hymer GmbH & Co. KG.

Linia produkcyjna ruszy w czerwcu 2022 roku

Na początek Hymer będzie produkował podwozia SLC z pięcioma różnymi rozstawami osi - począwszy od krótkich wersji o długości od 3,90 metra, aż po model z osią tandemową przeznaczony na przykład dla Klasy B MasterLine I 890.

Nowo wybudowany zakład produkcyjny o powierzchni 3 100 metrów kwadratowych łączy w sobie nowoczesną linię produkcyjną z przyległymi obszarami logistycznymi.

- Zdecydowaliśmy się na budowę własnej hali produkcyjnej SLC w Bad Waldsee, aby zmniejszyć naszą zależność od dostawców i bardziej elastyczne reagować na pojawiające się w przyszłości trendy technologiczne - mówi Hans-Georg Rauh, dyrektor ds. technicznych w firmie Hymer GmbH & Co. KG.

- Własna produkcja daje nam również możliwość precyzyjnego dopasowania podwozia do nadwozia i dalszego rozwoju obu tych elementów jako jednej całości.

Wdrożenie metod „szczupłego” zarządzania

W procesie planowania produkcji zastosowano sprawdzone metody LEAN oraz najnowsze koncepcje produkcji i montażu, które pozwolą na dalszą optymalizację produkcji kamperów w Bad Waldsee. Dzięki temu w przyszłości klienci otrzymają kompletne rozwiązanie o jeszcze wyższej jakości, ponieważ znacznie szybciej będzie można precyzyjnie optymalizować i rozwijać koncepcję podwozi. W ramach rozwoju procesów firma zainwestowała w technologie montażu, które spełnią wysokie wymagania dotyczące precyzji.

Fot. Hymer


Rafał Dobrowolski20.05.20220 zdjęć 4