artykuły

hobbyHobby
Reklama
Hobby i Volkswagen ogłaszają długofalową współpracę

Hobby i Volkswagen ogłaszają długofalową współpracę

Wczoraj reprezentanci obu firm położyli podwaliny pod długofalową współpracę. Nie inaczej wybrzmiewa komunikat o podpisaniu mowy, w ramach której producent z Fockbek po raz pierwszy zaproponuje samochody kempingowe na bazie furgonu Crafter.

Hobby, wbrew pozorom, to nie tylko producent przyczep kempingowych. Już w sezonie 2019 firma oferowała 6 różnych modeli kamperów. Odtąd w zakładach w Fockbek, u jednego z największych pracodawców w północnych Niemczech, powstają alkowy, półintegry i kampervany. Bazą pozostawał Fiat Ducato. Od teraz, tj. od 18 maja 2022, w sercu Szlezwiku-Holsztyna 1200 pracowników produkować będzie kampery bazujące także na podwoziach Volkswagen Samochody Dostawcze. Premiera najnowszego efektu współpracy obu firm zapowiadana jest na targach Caravan Salon 2022 w Düsseldorfie.

Hobby stawia na Craftera

Volkswagen Samochody Dostawcze ma w Europie fabryki w Hanowerze, a też w Poznaniu i Wrześni. Zakłady firmy Hobby (Fockbek) dzieli od Hanoweru tylko 250 kilometrów. Pierwsze kampery powstaną na modelu Crafter i trafią do klientów jeszcze przed końcem tego roku. Wiadomo, że największe nadzieje pokładane są w koncepcji wspólnego projektowania kampervanów.

- W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy stały trend wzrostowy wśród fanów caravaningu w odniesieniu do naszych samochodów, które są idealną bazą do tworzenia kamperów - powiedział Lars Krause, Członek Zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze.

- Cieszymy się z nawiązania współpracy z HOBBY, ponieważ jesteśmy pewni, że nasz Crafter jest idealnym pojazdem bazowym dla samochodów kempingowych.

Debiut już na Caravan Salon 2022

Grupa Hobby produkuje ponad 15 000 pojazdów kempingowych rocznie. Oprócz firmy Hobby-Wohnwagenwerk Ing. Harald Striewski GmbH, do grupy Hobby należą również Fendt-Caravan GmbH z siedzibą w Bawarii, specjalista od lekkich mebli Formlight GmbH z Nadrenii Północnej-Westfalii oraz Rendsburger Feuerverzinkerei GmbH. To 350 autoryzowanych dealerów we wszystkich krajach europejskich oraz przedstawiciele handlowi na całym świecie.

- Współpraca z Volkswagen Samochody Dostawcze otworzy przed nami zupełnie nowe możliwości - powiedział Bernd Löher, Dyrektor Generalny HOBBY.

- Crafter posiada wszystkie cechy, które nasi klienci znają już ze swoich samochodów, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa. Dla HOBBY jest to idealny moment na strategiczną umowę i odsłonę z nowym portfolio oraz na wejście do segmentu samochodów kempingowych klasy premium.

Fot. Hobby


Rafał Dobrowolski19.05.20220