artykuły

eribaEriba
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Eriba z nową generacją przyczep Touring

Eriba z nową generacją przyczep Touring

Kultowa przyczepa kempingowa jest jedynym modelem marki, który pozostaje w ciągłej produkcji od 65 lat. Inspirowaną wzornictwem lotniczym zabudowę poddano teraz dyskretnej ewolucji, a najwięcej zmian da się dostrzec w aranżacji strefy kuchennej.

Bez zmian pozostała koncepcja przyczepy. Eriba Touring to nadal aerodynamicznie wymodelowany dziób, kompaktowe wymiary i niewielka wysokość całkowita - 226 cm. Rok modelowy 2023 to nieco inaczej wymodelowane nadkola, inne tylne światła czy uchwyty na tablice rejestracyjne – wszystko to jeszcze bardziej podkreślać ma stylizację retro. Istotniejszą zmianą jest dłuższy dyszel, co poprawić ma stabilność poprzeczną przyczepy. Tył zabudowy ma nieco mniej zakrzywioną linię, dzięki czemu w środku jest więcej miejsca do przechowywania pod składanym stelażem łóżka.

Bez zmian pozostał dach typu pop-up, po którego otwarciu wysokość wnętrza to 195 cm. Nowością są trzy różne kolory nadwozia przyczepy - Carrara White, Crystal Silver i White Silver - oraz siedem różnych układów wnętrza.

W 94 procentach z materiałów roślinnych i organicznych

Największe zmiany widać w strefie kuchni. Od teraz standardem jest szklana pokrywa dwupalnikowej płyty gazowej, co pozwala powiększyć powierzchnię blatu. Po raz pierwszy w kuchni pojawia się wielofunkcyjny pojemnik, który można wykorzystać np. do uprawy roślin. Ten powstaje z materiałów z recyklingu i producent mocno podkreśla, że aż w 94 procentach z materiałów roślinnych i organicznych.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Z kolei w łazience debiutuje lustro, które można ustawiać pod pożądanym kątem i jeszcze jedno mocowane na magnesy. Jeszcze bardziej dyskretne zmiany to nieco inne okucia mebli czy subtelne wykończenia powierzchni - inspirowane takimi materiałami jak marmur i kamień.

Najnowsze przyczepy Eriba Touring będą oczywiście prezentowane podczas targów Caravan Salon 2022 na stoisku firmy Hymer.

Fot. Hymer


Rafał Dobrowolski01.08.20220 zdjęć 3