artykuły

dethleffsDethleffs
ReklamaBilbord - Ubezpieczenia Sebastian
W 80 procentach samochód osobowy i w 20 procentach kamper

W 80 procentach samochód osobowy i w 20 procentach kamper

Tak reklamuje odświeżoną propozycję Dethleffs. Ten południowoniemiecki producent samochodów kempingowych i przyczep z siedzibą w Isny pokazał podczas konferencji prasowej mikro-kampera Globevan na rok modelowy 2023.

Tak jak dotychczas, pojazd kempingowy bazuje na Fordzie Transit Custom. Ten wybitnie miejski kamper ma tylko 497 cm długości, a wyposażony jest w ogrzewanie postojowe i multifunkcjonalną, tj. składaną i wyjmowaną kanapę, dzięki czemu do wnętrza pojazdu można zabrać np. skuter, albo rowery górskie. Na postoju? Pod unoszonym dachem powstaje druga sypialnia z materacem o wymiarach 200 x 140 cm. Jest też markiza, więc podstawowe zdobycze caravaningu wystarczające dla 4-osobowej załogi.

Ciekawostką jest namiastka aneksu kuchennego. Po otwarciu tylnej klapy w narożniku wnętrza zainstalowano zgrabną skrzynię. Ta skrywa nie tylko prysznic zewnętrzny i miniaturowy zbiornik na wodę, ale właśnie jednopalnikową kuchenkę gazową. Jest jeszcze przenośna lodówka Dometic. Brak tu zlewu czy blatu roboczego. I dlatego Dethleffs podkreśla, że najnowsza propozycja Globevan na rok modelowy 2023 to w 80 procentach samochód osobowy i (tylko) w 20 procentach kamper.

Więcej szczegółów, także oczywiście cenę pojazdu poznamy podczas najbliższej edycji Caravan Salon w Düsseldorfie.

Fot. Dethleffs


Rafał Dobrowolski20.07.20220 zdjęć 5