artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
W krainie rodzinnego szusowania

W krainie rodzinnego szusowania

Czas czytania 2 minuty

Tylicz - wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim w gminie Krynica Zdrój. Dla miłośników białego szaleństwa są tu dwie duże stacje narciarskie; Master Ski oraz Stacja Narciarska Tylicz Ski.

Zatrzymaliśmy się  w pierwszej z nich; Master Ski. Dużym plusem tego ośrodka jest możliwość zaparkowania kamperem lub przyczepą w wyznaczonych miejscach parkingowych. Dogodności jakiej możemy tu doświadczyć, to dostęp do prądu, możliwość opróżnienia kasety wc oraz pobranie świeżej wody. Dla miłośników kiełbaski z ognia, jest tu również dostępne stanowisko do grillowania. Do snu z kolei może ukołysać nas szum pobliskiej rzeczki. Bliskość stoku oraz karczmy jest niewątpliwie kolejnym atutem tej lokalizacji.

W krainie rodzinnego szusowania 1

Master ski od sezonu 2023 oferuje nam dwie koleje krzesełkowe 4 i 6 osobowe. Do tego dwa orczyki, taśmę dla początkujących oraz naszych milusińskich, a także darmowy orczyk treningowy zlokalizowany przy nowej kolei 6 osobowej. To ponad 7 km tras narciarskich o rożnych trudnościach, którym towarzysza piękne widoki. Znajdziemy tu również funpark. Dla początkujących do dyspozycji jest szkółka i przedszkole narciarskie, oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Poza nartami ta urokliwa miejscowość proponuje nam wiele ciekawych atrakcji. Jak nie z górki to na płasko - czyli dla narciarzy biegowych, które znajdziemy w Osada Domki Turystyczne w lesie.

W krainie rodzinnego szusowania 2

Zdziwi Was pewnie, że znajdziemy tu również wulkan, choć może to nazwa na wyrost. Jednak faktem jest, że znajduje się tu mofeta, jedna z największych w Karpatach. Jest to chłodny wyziew wulkaniczny, z którego wydobywa się dwutlenek węgla. Dodatkowo gaz wydobywa się tutaj w wodzie powodując powstawanie bąbelków.

ReklamaW krainie rodzinnego szusowania 3
Tylicz to również wzniesiony na planie prostokąta, urokliwy ryneczek, a na nim zlokalizowana Golgota czyli kamienna wieża znajdującą się nad kościołem Apostołów Piotra i Pawła oraz dróżki różańcowe.

A więc w tej wiosce oprócz narciarskiego szaleństwa, znajdziemy sporo innych atrakcji, które zadowolą każdego - od małego po dużego kamperowicza.

W krainie rodzinnego szusowania 4

Ewa Skowronek


Redakcja28.01.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News