artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Tu sezon trwa cały rok. Turystyka zimowa na kempingu Čikat

Tu sezon trwa cały rok. Turystyka zimowa na kempingu Čikat

Czas czytania 2 minuty

To był udany sezon dla Grupy Jadranka i jej czterech ośrodków: Čikat★★★★, Slatina★★★★, Baldarin★★★ i Bijar★★. Równolegle z zakończeniem sezonu firma planuje już nowe projekty, rozpoczynając przygotowania do następnego. Z kolei do sezonu zimowego przygotowują się największy na archipelagu Cres & Lošinj i otwarty przez cały rok kemping Čikat.

Choć dzisiaj może to brzmieć niewiarygodnie, turystyka na wyspie Lošinj rozwinęła się jako turystyka zimowa pod koniec XIX wieku, kiedy wiedeńska arystokracja dostrzegła korzyści płynące ze wspaniałego klimatu wyspy. Z 2500 godzin słońca rocznie, temperaturą rzadko spadającą poniżej 0°C i jakością powietrza pierwszej klasy, charakteryzującego się właściwościami aromaterapeutycznymi, klimat Lošinj korzystnie wpływa na osoby cierpiące na choroby układu oddechowego.
Z taką tradycją, ale także ze świadomością, że oferuje swoim gościom wysokiej jakości produkt, kemping Čikat rozpoczął całoroczne funkcjonowanie w sezonie 2014/2015, startując z pilotażowym projektem turystyki zimowej.
– Rok po roku rozwijaliśmy ten projekt, wzbogacając ofertę kempingu o nowe miejsca i usługi, współpracując blisko z lokalną społecznością, aby osiągnąć dziesiąty sezon i imponującą liczbę noclegów nawet w zimowych miesiącach, która co roku wzrasta – cieszą się gospodarze kempingu.
W tym roku na zimowe miesiące przygotowane zostały liczne oferty specjalne, jak choćby programy z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku wraz z zabawą sylwestrową na kempingu, a także liczne aktywności oraz warsztaty. Będzie to również okazja, aby doświadczyć wyspy w spokojnej atmosferze, bez tłumów, i cieszyć się jazdą na rowerze, wędrówkami, słońcem i przyjemnymi temperaturami.
Mało? Zorganizowane spotkania towarzyskie, warsztaty twórcze i edukacyjne, wspólne aktywności, targi produktów lokalnych, bogaty program adwentowy w centrum Mali Lošinj, wejście do basenów Hotelu Punta dla gości kempingu ze specjalnym 20-proc. rabatem, dostęp do obiektu fitness znajdującego się w Aquaparku Čikat, możliwość korzystania z kortu tenisowego... – na brak atrakcji nie sposób narzekać.
Zakwaterowanie znajdziecie w domkach mobilnych z widokiem na Adriatyk, zlokalizowanych w pięknym otoczeniu przyrody. Wyposażone są w sypialnie, salon, kuchnię, łazienkę, zadaszony taras i prywatne miejsce parkingowe, zapewniając wszystkie wygody tradycyjnego domu, w tym ogrzewanie i klimatyzację, z których można korzystać w zależności od pogody na zewnątrz.
Wolisz przyjechać własnym kamperem lub z przyczepą kempingową? Nasłonecznione parcele nad brzegiem morza, z niezapomnianym widokiem na wyspę Susak, już na ciebie czekają.

Artykuł pochodzi z numeru 5 (113) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator02.12.2023 zdjęć 8
Artykuł powstał we współpracy z marką Kemping Čikat
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News