artykuły

PODRÓŻE
ReklamaBilbord - Makita 01.10-31.10 Kasia
Kempingi będą mogły funkcjonować na normalnych warunkach od 12 lutego
  fot. Bartłomiej Ryś Kempingi będą mogły funkcjonować na normalnych warunkach od 12 lutego

Rząd „puścił” obiekty hotelowe. Kempingi otwarte od 12 lutego

Na tę informację wszyscy fani caravaningu czekali najbardziej. Podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział uwolnienie branży hotelowej od 12 lutego. Oznacza to, że wszystkie całoroczne kempingi będą mogły przyjmować gości właśnie od tego dnia.

Do tej pory część pól funkcjonowała jako „parking z prądem”. Najczęściej do dyspozycji otrzymywaliśmy tylko punkt serwisowy oraz miejsce na kempingu. Wszelkie dodatkowe atrakcje były zamknięte. Na szczęście ten szalony czas jest już za nami. Od 12 lutego kempingi w Polsce będą mogły normalnie przyjmować gości z oczywistym zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych. Oznacza to, że np. w Recepcji będzie mogła przebywać tylko jedna, aktualnie obsługiwana osoba, wszędzie muszą się znaleźć pojemniki z płynem dezynfekcyjnym a w pomieszczeniach zamkniętych należy nosić maseczki.

Rząd odblokował też stoki narciarskie. Od 12 lutego, w pełni legalnie, będziemy mogli szusować na nartach oraz snowboardzie. Tutaj znajdziecie listę, gdzie możecie się zatrzymać kamperem lub przyczepą kempingową:

Otwarte będą też baseny w tym obiekty oferujące tak zwane „gorące źródła”. Przy większości z nich znajdziemy parkingi, na których możemy zatrzymać się naszym „domem na kołach”.

Z pewnymi obostrzeniami „do żywych” wracają kina, teatry, opery, filharmonie. Niestety, nadal pozostają nieczynne restauracje. Warto pamiętać w podróży o tej, niezwykle mocno pokrzywdzonej, branży. Ciepły posiłek podany na normalnej zestawie możemy skonsumować we własnym kamperze bądź przyczepie. 


Bartłomiej Ryś05.02.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW