artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Podróżując po Kociewiu, zatrzymaj się w Grodzisku Owidz
  fot. Fot. Senso 42 Emilia Laskowska

Podróżując po Kociewiu, zatrzymaj się w Grodzisku Owidz

Czas czytania 1 minuta

Słowiańskie środy, niedzielne jarmarki rękodzieła... W Grodzisku Owidz panuje gwar i ruch jak we wczesnym średniowieczu, czyli za czasów, kiedy przeżywało swój największy rozkwit.

Gdyby wówczas istniała turystyka, z całą pewnością Owidz odwiedzaliby nie tylko kupcy. Koneserzy uroków natury wspinaliby się, tak jak dzisiejsi zwiedzający na wały obronne i podziwiali widok z morenowego wzgórza na malownicze zakole Wierzycy i otaczającą puszczę.

Jak wyglądało wówczas życie i co mogli zobaczyć ówcześni mieszkańcy i turyści, przekonasz się, odwiedzając jedyne w Europie Muzeum Mitologii Słowiańskiej. Po całym dniu wrażeń posilisz się w karczmie „Na Podgrodziu”, specjalizującej się w daniach znacznie młodszej kuchni, bo... staropolskiej.

Na Kociewiu ma problemu ze znalezieniem placu dla kamperów lub przyczep. Można je parkować na kempingach i na terenach sporej części agroturystyk. W razie dodatkowych pytań kontaktuj się z Kociewskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej: info@kociewie.eu, tel. 58 531 37 41.

Grodzisko Owidz
Rycerska 1, 83-211 Owidz, tel. 519 849 145
grodziskoowidz@gmail.com, www.owidz.pl


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News