artykuły

podrozePODRÓŻE
Reklama
Pasjonaci caravaningu spotkali się na Helu

Pasjonaci caravaningu spotkali się na Helu

Prężnie działająca i stale rosnąca w siłę grupa Karawaning Pomorski zorganizowała w połowie maja V zlot grupowy. W dniach 13-15 maja na Helu stawiły się aż 104 załogi!

Zainteresowanie imprezą zaskoczyło samych organizatorów, dodając im jednocześnie skrzydeł i dając pretekst do planowania kolejnych tego typu spotkań.

Jak relacjonują, piątek upływał spokojnie na witaniu i poznawaniu kolejno przybywających uczestników.

Były długie rozmowy przy kawce, dzielenie się doświadczeniami, a w tle słychać było gwar szczęśliwych dzieci. Piątkowy wieczór, ale i noc upłynęły na wspólnym biesiadowaniu przy ognisku oraz śpiewach karaoke. Za profesjonalną obsługę tego punktu imprezy dziękujemy Kasi i Markowi z teamu ProCamp.

Sobota powitała zlotowiczów zapachem kawy i świeżych wypieków. A po śniadaniu – wycieczka rowerowa! Na czele całkiem licznej grupy stanął Arek z Mastervanteam, który poprowadził rowerzystów trasą z pięknymi widokami: zabytki, bunkry, lasy, wraki, no i morze – Półwysep Helski jest bogaty w tego typu atrakcje.

Popołudniem przyszedł czas na konkursy rodzinne oraz losowanie nagród, które to wydarzenie przyciągnęło niemal wszystkich uczestników zlotu. Ależ było śmiechu! – wspominają organizatorzy.

Uwieńczeniem emocjonującej soboty był koncert zespołu szantowego Trzy Majtki. Wspaniała muzyka i cudowni wokaliści poderwali do tańca i tych starszych, i tych najmłodszych. To był niezapomniany wieczór.

Wydawać by się mogło, że po TAKIEJ sobocie niedziela upłynie pod znakiem lenistwa i nudy. Nic bardziej mylnego – nie takie rzeczy z Karawaningiem Pomorskim! Po wspólnej kawce zlotowicze wyruszyli więc na podbój „Początku Polski”.

Szybkie wspólne zdjęcie, no i czas na zadanie specjalne: na plaży musi powstać żywy napis „Karawaning Pomorski”. Wspaniali uczestnicy zlotu stanęli na wysokości zadania, a nasze dzieło uwiecznił latający nad nami dron.

Zlot zamknął konkurs zwany „Gwoździem programu”, w którym panowie mogli się wykazać sprytem i taktem w posługiwaniu się młotkiem.

Dodajmy, że podczas zlotu można było zaopatrzyć się w sprzęt i akcesoria caravaningowe, jak również załapać się na nagrody i upominkami ufundowane przez partnerów zlotu.

Bardzo dziękujemy firmom Gojmar, Mr Camp i Bestif za możliwość nabycia sprzętu i akcesoriów, które przydadzą się podczas dalszych wypraw. Firmie Evox za piękne pościele, które zdobią niejednego kamperka. Thelikatesom Farma Smaków za przepyszne dania obiadowe, które można zabrać ze sobą w każdą podróż. Firmie Kownacki Serwis za udostępnienie quadów i niezapomniane przejażdżki. Firmie Rebel za świetne gry, które umilały nam czas. Lasom Państwowym, Surrnięci za udostępnienie elektrycznych motorów i sprawianie wielkiej frajdy. VW Vintage Wear za piękne gadżety caravaningowe. Foody Truck Hel i Wędzarni Ryb Hel za przepyszne jedzonko, no i Camp Hel za zaangażowanie i możliwość zorganizowania tak ogromnej imprezy na dobrze przygotowanym kempingu.

A tymczasem organizatorzy już zabierają się za planowanie kolejnego wydarzenia, zapraszając przy okazji na facebookowy profil Karawaningu Pomorskiego, gdzie na bieżąco będą dzielić się szczegółami.


Krzysztof Dulny 01.06.20220 zdjęć 16