Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

7 dni temu  07.04.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Kempingi są zamknięte przynajmniej do 18 kwietnia. Niektóre pola działają jako parkingi dla kamperów

Kempingi są zamknięte przynajmniej do 18 kwietnia. Niektóre pola działają jako parkingi dla kamperów fot. Bartłomiej Ryś

Przedstawiciele rządu poinformowali na konferencji prasowej, że aktualne obostrzenia dotyczące pandemii koronawirusa zostają podtrzymane do 18 kwietnia. Oznacza to, że do tego dnia kempingi pozostają zamknięte. Część z nich nadal będzie funkcjonować jako parkingi z prądem.

O obecnie funkcjonujących zasadach informowaliśmy tutaj: https://polskicaravaning.pl/artykuly/nowe-obostrzenia-pandemiczne-brak-zakazu-przemiesz,55138

Wówczas Minister Zdrowia powiedział, że czas „docisnąć hamulec awaryjny”. Zamknięte zostały hotele w tym kempingi w całym kraju. Taka sytuacja potrwa do 18 kwietnia. 

Część kempingów działa jako parkingi z prądem. W takich miejscach można zaparkować kamperem lub przyczepą, podłączyć się do prądu, wody i odpływu (jeżeli są dostępne). Wszelkie części wspólne na takich polach pozostają zamknięte. 

Dziennikarze pytali też o zbliżającą się Majówkę:

- Perspektywa weekendu majowego jest odległa, mamy jeszcze trzy tygodnie. W przyszłym tygodniu będziemy obserwowali sytuację w szpitalach, ale też będziemy sprawdzali konsekwencje (lub ich brak) Świąt Wielkanocnych. Mogę jednak już dziś powiedzieć, że jest zbyt wcześnie by oczekiwać, że weekend majowy spędzimy tak, jak kiedyś. Program szczepień nie zapewni nam zabezpieczenia populacyjnego do majówki. Musimy się więc przygotować na pewne obostrzenia, które będą funkcjonować w tym okresie - odpowiadał Minister Zdrowia. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 4
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 5
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Gość 3 wczoraj 18:37 Ręce opadają do AUCHAN walą tłumy na zakupy, a do baru małego hoteliku nie wolno, gdzie tu sens. Ciekawe co jeszcze w tych chorych głowach polityków się urodzi za szaleńczy pomysł. A może powinni sam zakasać sobie gadania głupot siania zamętu to było by najlepsze lekarstwo !
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Gość 2 5 dni temu Zapraszam do szpitala lub do szpitala na kołach czyli karetki przed szpitalem.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ GNLS 1 7 dni temuocena: 100%  Skur... oby ich szybko karma dopadła
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony