artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - Makita 01.06-30.06 Sebastian
Marzanna w spalonej przyczepie kempingowej
  fot. Camping Alexa

Marzanna w spalonej przyczepie kempingowej

Już 8 kwietnia na terenie kempingu „Alexa” w Chłapowie rozpocznie się zlot związany z pożegnaniem zimy. „Marzanna w opałach” to jednak nie tylko zabawa i wieczorne ognisko, ale też szereg wydarzeń związanych z promocją bezpiecznego caravaningu. Na miejscu pojawi się straż pożarna i policjanci a momentem kulminacyjnym wydarzenia będzie spalenie przyczepy kempingowej w inscenizowanej scenie. Będzie się działo!

Z czym kojarzą się Wam zloty caravaningowe? To oczywiste: mnóstwo zabawy, tańce do białego rana, spotkania ze starymi znajomymi i nowymi twarzami. Tego też nie zabraknie na „Alexie”, ale organizatorzy poszli o krok dalej i tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu wiosenno-letniego stawiają na edukację.

Świadomość związana z bezpieczeństwem w caravaningu jest szalenie ważna. Mamy wszak do czynienia z „domem na kołach”, który na kilku metrach zawiera instalację wodną, elektryczną oraz gazową. Ze wszystkich urządzeń zainstalowanych na pokładzie należy korzystać mądrze. Podobnie ma się sprawa z holowaniem przyczepy kempingowej czy jazda przeładowanym kamperem - tutaj skutki również mogą być katastrofalne.

Na bazie tych założeń powstał zlot „Marzanna w opałach”. Będzie to, z jednej strony, zabawa i pożegnanie okresu zimowego a, z drugiej, seria spotkań, podczas których padną konkretne informacje. Na miejscu pojawią się policjanci - to oni odpowiedzą na pytania dotyczące przyczep kempingowych, uprawnień, wag i ruchu drogowego. Nie zabraknie też zabawy z nutką edukacji - już w sobotę o godzinie 12:00 wystartują zawody w parkowaniu przyczepy kempingowej na czas. O 16:00 natomiast na terenie kempingu pojawią się strażacy, którzy przeprowadzą kontrolowany pożar przyczepy kempingowej. Będzie to przykład tego co może się stać, gdy chociażby zapomnimy o garnku na kuchence gazowej lub nasza instalacja będzie nieszczelna. Nie zabraknie też Darka Łuczaka z firmy ALPO, który opowie o szeroko pojętym gazie na pokładzie kamperów i przyczep.

A wieczorem? Wieczorem oczywiście ognisko, zabawa i to, co w tego typu imprezach najlepsze, czyli tańce do białego rana.

Udział w zlocie jest bezpłatny, postój na polu według cennika sezonu niskiego.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/698843657808163


Bartłomiej Ryś30.03.20220