artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Kompleks turystyczny w Bałtowie z profesjonalnym kamper-parkiem
  fot. Camper System

Kompleks turystyczny w Bałtowie z profesjonalnym kamper-parkiem

Czas czytania 4 minuty

JuraPark, czyli Bałtowski Kompleks Turystyczny w okresie zimowym oferuje możliwość jazdy na nartach oraz łyżwach. Na terenie nie brakuje też restauracji. Teraz do obiektu położonego w województwie świętokrzyskim należy dodać profesjonalny kamper-park działający w pełni automatycznie i będący w stanie obsłużyć maksymalnie 12 kamperów lub przyczep kempingowych. Realizacją infrastruktury kempingowej zajęła się firma Camper System.

Narty i nie tylko

To właśnie w Bałtowie został uruchomiony pierwszy, profesjonalny kamper-park w Polsce zlokalizowany tuż obok stoków narciarskich. Goście mają do dyspozycji 5 tras narciarskich o łącznej długości 2500 metrów. Szerokie zjazdy są idealne dla najmłodszych oraz tych, którzy chcą dopiero zacząć przygodę z nartami lub deską snowboardową. 4-osobowa kolejka linowa krzesełkowa może przewieźć około 2 400 osób w ciągu godziny natomiast dwa nowoczesne wyciągi orczykowe 1 500 osób na godzinę. Na potrzeby szkółki narciarskiej i wszystkich osób stawiających pierwsze kroki na nartach działa 100 metrowy wyciąg „wyrwirączka”. Dla amatorów adrenaliny udostępniony jest snowpark.

Na terenie działa też lodowisko z wypożyczalnią łyżew, snowtubingu, zimowa karuzela oraz górka saneczkowa. Kapitalnie prezentuje się też Wioska Świętego Mikołaja, która ma swoje, liczne atrakcje. Po wszystkim możemy się posilić w restauracji „Bałtowski Zapiecek”. Krótko mówiąc: Bałtowski Kompleks Turystyczny to świetne miejsce nawet na nieco dłuższy czas, niż tylko na weekend.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Bałtów - pierwsi „zbuntowani”

W ubiegłym roku odwiedziliśmy Bałtów jadąc z Zakopanego. To wtedy, w trakcie pandemii COVID-19, górale mieli się zbuntować i otwierać stoki oraz restauracje. Tak się jednak nie stało i po raz pierwszy na nartach zjeżdżaliśmy właśnie w Bałtowie. Policja przyglądała się narciarzom a obsługa pilnowała rygoru sanitarnego. Restauracja działała w formule „na wynos”. Gdy pod stokami zaczęły gromadzić się kampery, właściciel bezpłatnie udostępnił im możliwość podłączenia się do prądu i zrzutu toalety chemicznej. Dziś warto pamiętać o tak znaczącym geście pokazanym w trudnych czasach.

Profesjonalny kamper-park

Już wtedy dało się słyszeć plotki jakoby właściciel Kompleksu planował uruchomienie dedykowanych miejsc postojowych pod pojazdy turystyczne. I tak też się stało. Realizacją zajęła się firma Camper System, która dziś zbliża się do pułapu 100 zrealizowanych punktów. Infrastruktura w Bałtowie jest jednak wyjątkowa. Dlaczego?

- Po pierwsze, dlatego że dostęp do prądu i wody na naszych urządzeniach jest płatny za pośrednictwem wrzutnika monet lub czytnika kart - klient samodzielnie aktywuje dostęp do mediów, wtedy kiedy potrzebuje. Aktualne stawki to 1PLN = 2h prądu / 1PLN = 10 litrów wody. Postój płatny w recepcji lub kasie wyciągu. Koszt? 50PLN/doba za kampera lub przyczepę - czytamy w poście opublikowanym w mediach społecznościowych przez wykonawcę inwestycji.

ReklamaKompleks turystyczny w Bałtowie z profesjonalnym kamper-parkiem 2
Po drugie, jest to obiekt funkcjonujący przez cały rok. Zarówno latem jak i zimą znajdziemy tu mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Latem, dla przykładu, są oferowane spływy kajakowe, działa też wypożyczalnia rowerów i stadnina koni.

Po trzecie, właściciel udostępnił całoroczną stację obsługową również dla tych, którzy są w tranzycie i nie planują postoju w kamper-parku.

Nie pozostaje nic innego jak tylko kibicować całej inwestycji. Mamy nadzieję, że skutecznie zachęciliśmy Was do odwiedzenia Bałtowa i zostawienia tam pieniędzy w ramach podziękowania nie tylko za obecną infrastrukturę, ale także za gest wykonany w kierunku nas, caravaningowców, w trakcie pandemii. Warto o tym pamiętać i doceniać otwartość właścicieli.

Brawo Bałtów!


Bartłomiej Ryś13.12.2021 zdjęć 10
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News