artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Inspirowany globalnie, aktywny lokalnie

Inspirowany globalnie, aktywny lokalnie

Czas czytania 3 minuty

Nikomu, kto ma nawet niewielkie doświadczenie w caravaningu w Polsce, nie trzeba przedstawiać Campingu Alexa. Większość zna go co najmniej ze słyszenia, wielu miało przyjemność tam przebywać lub się nań wybiera.

Dla wielu osób jest to pierwszy wybór na początku caravaningowej drogi i bardzo dobrze, bo wysoki standard oferowanych tu usług chroni przed zniechęceniem i pokazuje tę formę turystyki z jak najlepszej strony.

Nie jest tajemnicą, że właściciele Alexy sami podróżują, kiedy tylko mają taką możliwość, a inspiracje z wojaży zamieniają na realne działania na swoim kempingu. W ten sposób wdrażają rozwiązania, które w Polsce są jeszcze rzadkością, oraz nieustannie rozwijają ofertę turystyczną ośrodka. To sprawia, że Alexa jest nie tylko popularną wśród klientów destynacją, ale też punktem odniesienia i wyznacznikiem standardów dla innych kempingów.

Kemping jako jeden z pierwszych wprowadził animacje dla młodszych gości. Nasi milusińscy mogą skorzystać z przygotowanych dla nich rozrywek przez cały sezon wysoki, czyli od połowy czerwca aż do końca wakacji! Kemping ma wiele do zaoferowania nie tylko w szczycie sezonu – jesienią morze też przyciąga urodą, opustoszałe plaże i drogi zachęcają do wycieczek pieszych i rowerowych, zaś wrześniowe temperatury nadal sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu.

W tym roku znacząco rozrosła się infrastruktura Alexy – do użytku został oddany nowy blok sanitarny z prysznicami, w planach na kolejny sezon są łazienki przystosowane do potrzeb najmłodszych.

Powstało również 19 nowych, w pełni uzbrojonych parcel w zalesionej części kempingu. Nowe miejsca postojowe zachwycają bliskością przyrody i wygodą.

Warto wspomnieć, że Camping Alexa nie tylko patrzy za granicę w poszukiwaniu inspiracji, ale też zauważa potrzeby i prężnie działa na rzecz społeczności lokalnej. Firma aktywnie udziela się w Stowarzyszeniu Przyjaciół Chłapowa, dofinansowuje grupę kolarską Klif Team, wspiera pomocą rzeczową także miejscową jednostkę OSP. Właściciele kempingu mają świadomość, jak ważna jest praca służb ratunkowych, zwłaszcza podczas akcji nad wodą, dlatego u progu lata podarowali Ochotniczej Straży Pożarnej w Chłapowie sprzęt niezbędny do ratowania życia. Traktują wspieranie lokalnych inicjatyw jako swój obowiązek, który spełniają z przyjemnością.

Alexa to świetny przykład przedsiębiorstwa rodzinnego, w którym nowoczesne podejście do zarządzania przejawia się nie tylko na dążeniu do najwyższej jakości usług i zadowolenia konsumentów. Dobrym przykładem jest też lokalna działalność ze zrozumieniem, że współpraca na różnych szczeblach przyczynia się do ogólnego dobrostanu miejscowej społeczności i całej okolicy.

Firma nie ustaje w rozwoju i wytycza sobie kolejne ambitne cele, które konsekwentnie realizuje. Zyskują na tym wszyscy, nie tylko goście mogący cieszyć się wypoczynkiem na najwyższym europejskim poziomie. Dzięki temu Alexa wciąż pozostaje liderem w kreowaniu trendów na polskim rynku turystycznym.

alexa.gda.pl

Artykuł pochodzi z numeru 4 (112) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Redakcja25.10.2023 zdjęć 2
Artykuł powstał we współpracy z marką Alexa Camping
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News