artykuły

PODRÓŻE
Reklama2021 Bilbord - PKO bezplatna [4] 12.07-26.07 Kasia
II zlot fanów „Polskiego Caravaningu” już za nami [FOTO/VIDEO]
  fot. Krzysztof Kutarba

II zlot fanów „Polskiego Caravaningu” już za nami [FOTO/VIDEO]

Ponad 130 załóg bawiło się wspólnie na drugim zlocie fanów „Polskiego Caravaningu”. Tym razem spotkaliśmy się w „Uroczysku” - nowym kempingu położonym w Borkowie, niedaleko Kielc. Nie zabrakło świetnie poprowadzonych imprez, atrakcji dla dzieci i loterii, w której do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody.

Organizatorem całego wydarzenia był nasz dziennikarz, Bartłomiej Ryś.

Drugi zlot tak naprawdę miał się odbyć w 2020 roku, ale ze względu na obostrzenia pandemiczne wydarzenie nie doszło do skutku. Udało się to zrealizować rok później dzięki bardzo udanej współpracy z przedstawicielami „Uroczyska”.

Zapisy trwały ponad miesiąc. Pierwsze tego typu spotkanie zorganizowane na terenie podwrocławskiego Camp4U przyciągnęło prawie 90 zainteresowanych załóg. „Setka” była więc na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie na teren „Uroczyska” przyjechało ponad 130 załóg. 

Chciałem by ten zlot pokazał, że wszyscy możemy bawić się bez niepotrzebnych podziałów. Na terenie kempingu mogliśmy zobaczyć zarówno przyczepy „angielki” jak i Niewiadówki czy nawet wielkie, amerykańskie kampery. I tak wszyscy razem, równi, spędzaliśmy później czas przy ognisku lub na zabawach tanecznych trwających do białego rana - dodaje organizator.

„Uroczysko”, pomimo, że jest bardzo młodym kempingiem, spisał się na medal. Na czas spotkania została położona nowa instalacja elektryczna oraz pojawił się nowy kontener sanitarny. Obsługa pracowała dzień i noc by zapewnić czystość oraz bezproblemową zabawę dla zlotowiczów. Z pewnością o tym miejscu jeszcze usłyszymy w przyszłości - ma ono gigantyczny potencjał. Na terenie można znaleźć duży plac zabaw, basen (podgrzewany), tyrolkę. To właśnie najmłodsi uczestnicy spotkania byli najbardziej zadowoleni. W ich ręce trafił dodatkowy wodny plac zabaw, trampolina oraz pokój zabaw. Pomimo, że dzieci przyjechało przeszło 150 nie dało się odczuć tłoku czy braku miejsca. 

Nie zabrakło też losowania nagród. Każdy zlotowicz otrzymał w momencie rejestracji numerek. To była szansa na zgarnięcie podarunków od sponsorów. A tych było sporo. Marka CamperWater wystawiła aż trzy vouchery na kwotę 1000 zł na zakup systemu filtracji wody. „Polski Caravaning” dorzucił swoje firmowe gadżety, podobnie jak twórcy kanału YouTube’owego „Nasz Karawaning”. Główną nagrodę ufundowała firma MTT System, która do Uroczyska wysłała bon o wartości 2500 zł na zakup i montaż zawieszenia pneumatycznego. Wygrał ją pan Sebastian, który jest na etapie… budowy swojego kamper vana. Lepiej nie mógł trafić!

Podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia składam przede wszystkim na ręce mojej Moniki oraz przedstawicielek „Uroczyska”. Daliśmy czadu!

Zobaczcie relację video z tego wydarzenia. 


Bartłomiej Ryś16.06.20211 zdjęć 15

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 13
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW