artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Falkensteiner kemping na poziomie premium

Falkensteiner kemping na poziomie premium

Jest taki kemping, który na miejscu oferuje usługi na bardzo wysokim poziomie, a jednocześnie jego lokalizacja pozwala nie tylko na swobodny wypoczynek na plaży, ale także zwiedzanie zabytkowego miasta. Poznajcie Falkensteiner Premium Camping Zadar, jedno z najciekawszych pól w całej Chorwacji.

To jedyne pole kempingowe dostępne w samym Zadarze i, co ważne, jest otwarte przez cały rok. Ma genialną lokalizację – jesteśmy blisko miasta, ale w otoczeniu aż 4 parków narodowych. To daje nam spokój i wyciszenie po całodniowym zwiedzaniu lub eksploracji pobliskich plaż. Te ostatnie mają aż kilometr długości i można na nie wejść, korzystając z prywatnej bramki przeznaczonej wyłącznie dla gości pola.
Na miejscu znajdziemy nie tylko 270 parcel pod kampery i przyczepy kempingowe, ale także 86 nowoczesnych domków mobilnych i 13 namiotów glampingowych. Wszystko to zamknięte jest na terenie o wielkości prawie 9 ha. Co ważne, wszystkie parcele posiadają podłączenie do prądu, wody i kanalizacji, a ich rozmiary są na tyle duże, że zmieścimy się tu nawet, przyjeżdżając dużym zestawem z dwuosiową przyczepą.
Słowo „premium” w nazwie kempingu nie pojawia się przypadkowo. Na terenie dostępna jest świetna restauracja serwująca wszystko to, co w Chorwacji najlepsze. Zlokalizowana jest nieco wyżej niż kemping, więc podczas posiłku możemy delektować się również pięknym widokiem na morze. Nie mogło też zabraknąć basenu, który wyposażony jest w dodatkowe zjeżdżalnie i mały brodzik dla najmłodszych gości. Podczas naszej wrześniowej wizyty na tym kempingu nadal były organizowane animacje i zabawy, zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Falkensteiner jest świetnie przygotowany pod kątem sanitarnym. Łazienki i kabiny prysznicowe są przepięknie zaprojektowane, kapitalnie wpisują się w ogólny design i lokalizację. Nie zabrakło oczywiście strefy SPA wraz z saunami oraz ładowarki dla samochodów elektrycznych. Dopełnieniem szczęścia jest ochrona pracująca 24 godziny na dobę. Całe pole objęte jest też bezpłatnym zasięgiem internetu Wi-Fi.
Lokalizacja pola jest perfekcyjna. Wystarczy kilkunastominutowy spacer i już możemy zwiedzać zabytkowy Zadar. Podczas pobytu wybraliśmy rowery – te miejskie są dostępne tuż obok pola i można je wypożyczyć za pomocą aplikacji. Koszt niewielki, zaledwie kilkanaście chorwackich kun za przejazd. Sam Zadar robi ogromne wrażenie zarówno pod kątem zabytków, jak i szerokiej oferty gastronomicznej. Warto zobaczyć również marinę, gdzie stoją jachty warte nierzadko kilkaset milionów dolarów. Na miasto i jego okolice trzeba przeznaczyć przynajmniej kilka dni. Falkensteiner Premium Camping Zadar gwarantuje wysoką jakość usług i… brak nudy!

Bartłomiej Ryś

Artykuł pochodzi z numeru 6/1 (103) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator01.07.20220 zdjęć 4