artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Chorwacja znosi restrykcje. Granice otwarte również dla niezaszczepionych!

Chorwacja znosi restrykcje. Granice otwarte również dla niezaszczepionych!

Czas czytania 1 minuta

To wiadomość, która ucieszy zwłaszcza niezaszczepionych turystów. Od dzisiaj wjazd do Chorwacji możliwy jest dla wszystkich niezależnie od statusu szczepienia i ważności certyfikatu Covid-19. Żadnych testów, żadnego okazywania dokumentów – władze zniosły nawet obowiązek noszenia maseczek praktycznie wszędzie poza zakładami opieki zdrowotnej i domami opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Ulubiona destynacja wakacyjna Polaków tuż przed sezonem staje otworem dla odwiedzających ze wszystkich krajów członkowskich UE. Wiadomość przekazano podczas wczorajszej konferencji prasowej, na której minister spraw wewnętrznych Davor Bozinovic podkreślił, że obraz epidemiologiczny w Chorwacji jest obecnie znacznie lepszy niż na początku roku, a konsekwencje zakażenia koronawirusem nie mają już istotnego wpływu na chorwacki system zdrowotny. Dodatkowym elementem przemawiającym za podjęciem decyzji o złagodzeniu środków epidemiologicznych jest nadejście cieplejszej pogody, co wiąże się z częstszym pobytem na świeżym powietrzu, ale i częstszą niż zimą wentylacją pomieszczeń.

Przypomnijmy, że do tej pory bez problemu do Chorwacji mogły wjechać wyłącznie osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy. Osoby niezaszczepione musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.


Krzysztof Dulny 08.04.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News