artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Camper Park w cieniu dinozaurów

Camper Park w cieniu dinozaurów

Czas czytania 3 minuty

Z roku na rok poprawia się infrastruktura caravaningowa w Polsce. Dowodem tych zmian na lepsze są m.in. kolejne inwestycje realizowane przez firmę Camper System. Po sukcesie, jakim okazał się otwarty w grudniu 2021 r. camper park na terenie bałtowskiego Juraparku, przyszedł czas na analogiczną inwestycję w siostrzanym Juraparku Krasiejów (woj. opolskie).

Na terenie parkingu wydzielona została strefa z 12 stanowiskami dla kamperów i przyczep, a w niedalekim sąsiedztwie – całoroczny punkt serwisowy umożliwiający opróżnienie zbiorników szarej (mydliny z łazienki i kuchni) i czarnej wody (toaleta chemiczna), jak również zatankowanie czystej. Przy stanowiskach postojowych przygotowano 12 odpłatnych przyłączy prądu. Aktywacja gniazdek odbywa się na automatycznej stacji serwisowej Camper System zlokalizowanej w punkcie serwisowym. Na uwagę zasługuje fakt, że właściciel udostępnił całoroczne stanowisko zlewne również dla tych, którzy są w tranzycie i nie planują postoju w camper parku.
Za wyposażenie camper parku odpowiada firma Camper System, lider w dziedzinie budowy infrastruktury caravaningowej. Firma ma już na koncie ponad 100 realizacji na terenie całego kraju – z ich mapą zapoznać się można na stronie www.campersystem.pl/mapa-punktow.
Camper Park Krasiejów jest pierwszym etapem poprawy infrastruktury caravaningowej w tym miejscu. W dalszej kolejności właściciele planują budowę nowoczesnego kempingu i wioski glampingowej.
Wiemy już wszystko o infrastrukturze caravaningowej w Krasiejowie, a co znajdziemy na terenie Parku Nauki i Rozrywki? Obiekt, u którego bram zatrzymamy się naszym kamperem, to połączenie dwóch uzupełniających się atrakcji – największego w Polsce parku dinozaurów oraz Parku Nauki i Ewolucji, czyli ultranowoczesnego, futurystycznego muzeum. Jeżeli interesuje was świat dinozaurów, a dodatkowo chcecie dowiedzieć się, skąd pochodzimy i dokąd jako ludzkość zmierzamy, Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie jest właśnie dla was. Na terenie obiektu znajdziecie takie atrakcje, jak tunel czasu, ścieżka dydaktyczna, pawilon paleontologiczny, prehistoryczne oceanarium, kino 5d, plac zabaw, park rozrywki, park nauki i ewolucji człowieka.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Krasiejów i jego okolice to nie tylko dinozaury i nauka, ale również szlaki piesze i rowerowe, jeziora, dobre restauracje oraz oddalone o 30 km Opole, historyczna stolica Górnego Śląska. Mamy nadzieję, że skutecznie zachęciliśmy was do odwiedzenia Krasiejowa i spędzenia tam przynajmniej kilku dni. Nie będziecie żałować.

Mapa punktów serwisowych i camper parków zrealizowanych przez firmę Camper System w Polsce

Pod naszym patronatem

JuraPark Krasiejów znany jest części sympatyków caravaningu. Od lat odbywa się tam organizowany przez CamperTeam Piknik Rodzinny – Pożegnanie Wakacji.
Również w tym roku w Krasiejowie odbędą się imprezy caravaningowe, nad którymi „Polski Caravaning” objął patronat medialny:

  • 22-24 lipca – Letnie Party z Radio Park – wakacyjny zlot caravaningowy, którego jedną z atrakcji będą występy opolskich didżejów,
  • 26-28 sierpnia – XI Piknik Rodzinny CamperTeam. Pożegnanie Wakacji – zlot dedykowany w szczególności rodzinom z dziećmi,
  • 25-27 listopada – Caravaningowe Andrzejki – impreza taneczna z didżejem, suto zastawionym stołem wiejskim, konkursem nalewek i karaoke.

Szczegóły wydarzeń i zapisy wkrótce na stronach facebookowych organizatorów: Zloty Caravaningowe.pl oraz CamperTeam Świętokrzyskie.

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator15.08.20220 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News