artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Jedna z wielu atrakcji turystycznych w pobliżu  – najwyższa na Pomorzu wieża widokowa z tarasem umieszczonym na wysokości 89 m n.p.m.
Jedna z wielu atrakcji turystycznych w pobliżu – najwyższa na Pomorzu wieża widokowa z tarasem umieszczonym na wysokości 89 m n.p.m.

Camper Park Kukinka zaprasza na dłużej. Twoja działka nad polskim morzem

Czas czytania 4 minuty

To stosunkowo młode miejsce na caravaningowej mapie polskiego wybrzeża. Obiekt znajduje się pomiędzy Kołobrzegiem a Mielnem. Na miłośników przyczep kempingowych i kamperów czekają całoroczne komfortowe działki wakacyjne, oddawane klientom w wieloletnią dzierżawę lub na zasadzie rocznego abonamentu.

Camper Park Kukinka to ostoja dzikiej i nieskazitelnej przyrody, zdrowego morskiego powietrza, ciszy i spokoju. Sosnowe lasy, strumyki, oczka wodne, starodrzew. Wszystko to na powierzchni 42 ha, w odległości 12 km od Kołobrzegu, zaledwie kilometra od Ustronia Morskiego i 2 km od linii brzegowej morza, przy zjeździe nr 19 z drogi szybkiego ruchu S6 łączącej Szczecin z Koszalinem. Ta trasa to także fragment najkrótszego bezpośredniego połączenia z Berlinem.

Camper Park Kukinka zaprasza na dłużej. Twoja działka nad polskim morzem 1
Każda działka ma powierzchnię 144 m². To wystarczająco dużo, by zaparkować nawet największy pojazd kempingowy, rozstawić przedsionki, namioty. Wciąż zostanie sporo wolnego miejsca do dowolnego wykorzystania

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Powstają tam lecznicze komory solankowe, dzięki którym goście camper parku będą mogli w trakcie 30-minutowych sesji leczyć schorzenia górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, rozedmę płuc, nadciśnienie tętnicze, alergię czy nerwicę. Wszystko to w sąsiedztwie najwyższej na Pomorzu wieży widokowej z tarasem umieszczonym na wysokości 89 m n.p.m. i powstającej tam restauracji. Obecnie na taras widokowy można wejść po pokonaniu 216 betonowych stopni, a wkrótce wjechać tam zewnętrzną, oszkloną windą.

ReklamaCamper Park Kukinka zaprasza na dłużej. Twoja działka nad polskim morzem 2
Camper Park, jako obiekt nowoczesny, wpisuje się w filozofię zrównoważonego rozwoju i wymagań środowiskowych. – Wymagania turystów rosną, a wraz z nimi zainteresowanie przyjaznym dla środowiska sposobem odpoczynku i rekreacji. Badanie przeprowadzone przez IFEU (Niemiecki Instytut Badań nad Energią i Środowiskiem) pokazało, że zamieniając samolot na kamper lub przyczepę, możemy obniżyć emisję CO₂ nawet o jedną trzecią. Camper Park Kukinka to wyjście naprzeciw zrównoważonej turystyce i koncepcji slow travel, to również integracja społeczności lokalnych wokół idei caravaningu – podkreślają twórcy tego interesującego miejsca.

Camper Park Kukinka zaprasza na dłużej. Twoja działka nad polskim morzem 3
Wieża widokowa wraz z tarasem na wysokości 89 m n.p.m. znajduje się w odległości ok. 3 km od linii brzegowej

Camper Park Kukinka zaprasza na dłużej. Twoja działka nad polskim morzem 4
Sosnowe lasy, strumyki, oczka wodne, starodrzew. Wyobrażacie sobie lepsze miejsce na spokojny wypoczynek?

Działki wakacyjne i nie tylko

Obecnie na terenie camper parku przygotowywane są 4 sektory działek wakacyjnych. Każdy z nich o powierzchni 144 m² i w regularnym kształcie 12 × 12 m ma własny węzeł sanitarny oraz niezależne przyłącze mediów. Każda działka uzbrojona jest w przyłącza energetyczne, wodne i kanalizacyjne. Szczególnie istotne jest przyłącze wodne, ponieważ w szczycie sezonu wakacyjnego w pasie nadmorskim zdarzają się ograniczenia dotyczące poboru wody. Camper park nie ma tego problemu z uwagi na posiadane zezwolenie wodno-prawne, umożliwiające eksploatowanie wody z własnego ujęcia. Również dla wygody i komfortu użytkowników każda z działek uzbrojona jest w niezależne przyłącze kanalizacyjne, umożliwiające jego odprowadzenie bezpośrednio do kanalizacji gminnej. Dodatkowo zlokalizowane są też zrzutnie kanalizacji wraz z punktem poboru wody.

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04
Ceny

Długoterminowy wynajem miejsca pod przyczepę lub kampera to koszt 55 tys. zł brutto przy 5-letniej umowie najmu. Klienci mają również możliwość wynajęcia działki w formule abonamentu rocznego. W obu przypadkach najemca ma możliwość podnajmu dzierżawionej działki, przysługuje mu również pierwszeństwo w zawarciu nowej umowy oraz prawo pierwokupu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kukinka.pl

Artykuł pochodzi z numeru 1 (109) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator30.04.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News