artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
10 jezior Karyntii

10 jezior Karyntii

Czas czytania 5 minut

Jeździć na rowerze aż do zachodu słońca, a następnie zakończyć dzień nad wodą. Bajka! Możesz oczywiście zrelaksować się w SPA. Połączenie gór, krystalicznie czystych jezior i ponadprzeciętnego nasłonecznienia daje wiele możliwości dla aktywnego wypoczynku.

Podczas rodzinnych wakacji w Karyntii, najbardziej wysuniętym na południe kraju związkowym Austrii, docenimy najwyższy standard czekających nas atrakcji. Połączenie gór, niezliczonych ciepłych jezior i ponadprzeciętnego nasłonecznienia daje wiele możliwości, w których młodzi i starsi znajdą coś dla siebie.

Dlaczego polecamy tu urlop nad jeziorem? Kto nie wyobraża sobie wakacji bez kampera czy przyczepy kempingowej, ten będzie mógł dosłownie przebierać w propozycjach kempingów zlokalizowanych w sąsiedztwie jezior. No i ta gwarancja, by za każdym razem wejść do krystalicznie czystej wody. Tak czystej jak natura chciała. Lubisz ryby? W Karyntii jest wiele możliwości dla wędkarzy!

Zrównoważony caravaning

Karyntia zachwyca podejściem do turystyki. Wielu gospodarzy z Karyntii wyspecjalizowało się w pobytach rodzinnych. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić udany urlop w certyfikowanym hotelu rodzinnym, na przyjaznym dla dzieci polu kempingowym lub w gospodarstwie czy schronisku górskim. Podczas naszej niedawnej wizyty wybraliśmy pobyt na kempinguPesenthein www.badehaus-millstaettersee.at/fkk-camping-pesenthein. Tu miłośnicy przyrody i wielbiciele słońca znajdą swoje osobiste "miejsce na pudle" - bezpośrednio nad jeziorem.

Reklama10 jezior Karyntii 1
Na powierzchni 5000 metrów kwadratowych znajduje się około 200 przestronnych, indywidualnych stanowisk z widokiem na jezioro obramowane górami. Już od ponad 35 lat kemping w Pesenthein jest punktem odniesienia dla tych, którzy lubią przyrodę i naturalne, pozbawione tekstyliów biwakowanie i kąpiele nad jeziorem Millstätter See.

I tu najciekawsza zachęta. Woda w jeziorze ma jakość wody pitnej.

Kemping Pesenthein nad jeziorem Millstätter See

Klimat nad jeziorem Millstätter See po południowej stronie Alp znajduje się pod wpływem Morza Adriatyckiego i jest bardzo umiarkowany. Średnia temperatura w lecie wynosi od 25° do 35°. W lecie temperatura wody wynosi średnio 20° - 25°. Sezon kąpielowy trwa od maja do września. Nudysta czy tekściarz – każdy tu będzie czuł swobodę.

Dzięki lekkiemu nachyleniu kempingu bezpośrednio nad jeziorem, z każdego poziomu można podziwiać wspaniały widok. Im wyżej, tym lepszy widok. Zaplecze sanitarne znajduje się w centralnie położonym budynku pawilonu. Wnętrza zachwycają kamiennymi posadzkami – to skądinąd gwarancja solidności i łatwości utrzymania wzorcowej czystości sanitariatów. Do dyspozycji gości jest również pokój zabaw dla dzieci, sala telewizyjna i darmowy Internet WLAN na terenie całego obiektu.

Na miejscu są rowery – wypożyczysz je za darmo! Skądinąd aktualne informacje na temat tego i innych kempingów w Karyntii znajdziesz pod linkiem: https://www.karyntia.pl/aktywnosci/lato/camping/camping-z-dziecmi/

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Pętla wokół jezior Karyntii

Zachęcając do aktywnego wypoczynku raz jeszcze o 2 kółkach. Trasa rowerowa o całkowitej długości 340 kilometrów powstała jako wspólny projekt pięciu karynckich destynacji: Millstätter See, Villach - Faaker See - Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See - Südkärnten oraz Nassfeld - Pressegger See - Lesachtal - Weissensee. W każdym z pięciu regionów podziwiać można przepiękne krajobrazy jezior i gór. Kształt podwójnej pętli umożliwia w dodatku zaplanowanie podróży na rowerze według potrzeb.

Informacje o wypożyczalniach rowerów w całej Karyntii (zgodnie z hasłem: „pożyczasz i oddajesz w dowolnym miejscu”) są dostępne pod adresem na stronie Kärnten-rent-ebike.at

Magiczne chwile

Wakacje rządzą się swoimi prawami i to właśnie one wpływają na nasze poczucie szczęścia. W Karyntii można spróbować czegoś zupełnie nowego: przepłynąć jezioro na łódce z wiosłami, pokonać rzekę kajakiem, obserwować proces dojenia krów lub wytwarzania sera. Zawsze w kontakcie z naturą. Warto wspomnieć, że Karyntia jest również domem dla egzotycznych zwierząt, takich jak 170 makaków japońskich w Affenberg w Villach, wężów, pająków i legwanów w Reptilienzoo Happ w Klagenfurcie nad Wörthersee oraz alpak w kotlinie Bleiberger Hochtal.

Obserwować świat z góry

Jeśli ktoś chce zwieńczyć swój urlop w Karyntii próbą odwagi, godnym polecenia jest zjazd na linie z najwyższej na świecie drewnianej wieży widokowej Pyramidenkogel, położonej wysoko nad jeziorem Wörthersee. Dla wszystkich innych, którzy pragną podziwiać fantastyczną panoramę z wysokości 75 metrów na całą Karyntię, dostępna jest zadaszona zjeżdżalnia lub wyciąg.

Nowe perspektywy otwiera również Stadtpfarrturm w Klagenfurcie. Po pokonaniu 225 stopni odsłania się wspaniały widok na Klagenfurt i okoliczne góry. Więcej informacji na: www.karyntia.pl.

Fot. R. Dobrowolski


Rafał Dobrowolski12.07.2022 zdjęć 12
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News