artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Zestawy z mocą. EcoFlow Power Kits

Zestawy z mocą. EcoFlow Power Kits

Czas czytania 2 minuty

Seria produktów EcoFlow Power Kits to modułowe rozwiązanie energetyczne, które ze względu na niewielkie rozmiary i duże możliwości znajdzie mnóstwo zastosowań w kamperze.

Pozwoli na przykład wygodnie ugotować obiad, skorzystać z laptopa, zrobić kawę w ekspresie lub obejrzeć film. System obejmuje między innymi baterie LFP, wielofunkcyjny hub oraz panel dystrybucyjny. Istnieje również możliwość połączenia go z agregatem prądotwórczym i panelami słonecznymi. Akumulatory można ładować za pomocą paneli słonecznych (w wypadku kampera do 500 W), agregatu EcoFlow Smart Generator (do 1800 W), alternatora pojazdu (do 1000 W) lub tradycyjnie z gniazdka (do 3000 W), na przykład podczas postoju. 
Spośród wielu ciekawych walorów warto wymienić możliwości rozbudowy – do wyboru są akumulatory o pojemności 2048 Wh i 5120 Wh, które można łączyć, uzyskując różne konfiguracje (na przykład 4 kWh, 10 kWh, 15 kWh). Korzystając z różnych kombinacji paneli słonecznych, akumulatorów i innych modułów, z łatwością dostosujemy cały system do swoich potrzeb. Prosty montaż to też korzystna cecha. Power Kits to modułowy system plug&play. Producent ograniczył liczbę modułów i przewodów, skracając dzięki temu czas montażu i zmniejszając ryzyko nieprawidłowego podłączenia. Hub jako część systemu integruje funkcje 5 modułów, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i miejsce w kamperze. Ponadto baterie da się układać jedną na drugiej. System wykorzystuje również cieńsze przewody. Możesz bez problemu schować wybrane moduły w szafce lub pod fotelami.
Dzięki wysokiej mocy wyjściowej hub umożliwia zasilanie wielu powszechnie używanych urządzeń, na przykład lodówki, ekspresu do kawy, telewizora czy podgrzewacza wody. Moc wyjściowa AC dostępna do poziomu 3600 W, a system 48 V zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, redukując wytwarzanie ciepła i utratę energii.
Inteligentne sterowanie to dedykowana konsola oraz aplikacja umożliwiające wygodną regulację ustawień i monitoring zużycia energii.
Jak widać, seria produktów Power Kits pozwala w prosty sposób stworzyć niezawodny system zasilania do kampera – wystarczy połączyć hub i określoną liczbę baterii LFP, a następnie w zależności od potrzeb dołożyć do tego konsolę, panele słoneczne i agregat. W sprzedaży dostępne są gotowe zestawy, wybrane moduły można też kupić oddzielnie.

Artykuł pochodzi z numeru 6 (108) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator20.09.2023 zdjęć 5
Artykuł powstał we współpracy z marką EcoFlow
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News