artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord polferries 11.05-11.06 Grzegorz
Kilka minut montażu i codziennie użytkowane auto przeobraża się w pojazd, którym można ruszać w teren
Kilka minut montażu i codziennie użytkowane auto przeobraża się w pojazd, którym można ruszać w teren

Zabudowa turystyczna Nie tylko podczas podróży

Czas czytania 4 minuty

Samochód osobowy przekształcony w minikampera? Okazuje się, że w bagażniku i na tylnej kanapie mamy wystarczająco dużo miejsca na łóżko, półki i akcesoria kuchenne. Na rynku jest wiele gotowych rozwiązań, które pozwalają na szybką przebudowę naszych na co dzień używanych aut. Jednak szczególnie ciekawy wydaje się system Vojo, który wykorzystamy nie tylko podczas wyjazdów. 

System składa się z gotowego kompletu modułów – skrzyń i dedykowanych łączników wykonanych z drewnianej laminowanej sklejki odpornej nawet na intensywne użytkowanie, w tym częste składanie i rozkładanie. Naturalny materiał dzięki laminatowi w oryginalnym kolorze wygląda bardzo dobrze! Kiedy nie podróżujemy, moduły Vojo można wykorzystać jako funkcjonalną szafę, regał w warsztacie samochodowym, pudła na zabawki czy drobiazgi, a nawet… domowe łóżko dla gości. Jeśli jednak nie mamy potrzeby czy możliwości korzystania ze skrzyń poza wyjazdami, to dzięki wieszakom możemy cały system bezpiecznie zawiesić na ścianie, oszczędzając powierzchnię podłogi domu lub garażu.
– Sami potrzebowaliśmy takiego produktu, a następnie przetestowaliśmy stworzone prototypy na wielu wyprawach, w różnych miejscach i warunkach po to, by zaoferować produkt, który pozwoli w komfortowy, nieinwazyjny sposób spędzić wolny czas wszędzie tam, gdzie dojedzie twój samochód – opowiadają przedstawiciele marki. – Dzięki naszej autorskiej koncepcji, chronionej europejskim prawem patentowym, podróżowanie kamperem przeniosło się w zupełnie nowy wymiar. Od tej pory zwykły samochód osobowy może stać się nie tylko środkiem transportu w wybrane miejsce, ale także miejscem do spania, przyrządzania posiłków czy przechowywania różnego rodzaju drobiazgów.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Vojo oferowany jest klientom w kilku konfiguracjach. W wersji Nomad znajdziemy 7 skrzynek stanowiących korpus zabudowy, w tym 5 podstawowych, 1 z 13-litrowym kanistrem na wodę i kranikiem oraz 1 z pojedynczą szufladą. W składzie zestawu są oczywiście materace czy łączniki. Pozostałe zestawy, jak City Break czy Base, mają mniejszą liczbę akcesoriów. Wszystkie zależnie od potrzeb i indywidualnych oczekiwań. Segmenty stanowią około 240 l pojemności bagażowej. Rozwiązania kolorystyczne sprawią, że bez problemu rozdzielimy poszczególne kategorie bagażu.

Kamper w osobówce
Decydując się na „minikampera” czy kampera w osobówce, nie trzeba planować dodatkowego miejsca w garażu na drugi pojazd, a po podróży konstrukcję Vojo można wykorzystać jako regał na drobiazgi czy narzędzia, a latem – meble ogrodowe na rodzinne garden party. Takim sposobem system Vojo spełnia aspekt zarówno estetyczny, jak i praktyczny. Modułowa zabudowa jest na tyle uniwersalna i szybka w montażu, że spontaniczny wyjazd można zorganizować w piątek zaraz po wyjściu z pracy, a weekendem cieszyć się już w otoczeniu natury, śpiąc prawie „pod gołym niebem”. System Vojo pasuje do wielu modeli aut, m.in. Citroëna Berlingo i Citroëna Jumpy, Opla Zafira, Renault Kangoo oraz oczywiście większych braci, jak Ford Transit czy Volkswagen Multivan.

vojo.pl

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.

ReklamaŚródtekstowy 2 prenumerata

Administrator31.10.20220 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News