artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord polferries 11.05-11.06 Grzegorz
Komponenty serii Caramatic można sprawnie połączyć w bezpieczny, pokładowy system zasilania gazem
Komponenty serii Caramatic można sprawnie połączyć w bezpieczny, pokładowy system zasilania gazem

Wygodnie i bezpiecznie z LPG

Czas czytania 4 minuty

Komfort oznacza poczucie bezpieczeństwa. Sprawność instalacji i podzespołów to nie tylko możliwość skupienia się na tym co najważniejsze podczas urlopu, czyli na wypoczynku. Dobre jakościowo produkty i rozwiązania zgodne z normami stanowią gwarancję niezawodności na długie lata użytkowania. Jak zatem osiągnąć spokój?

Większy komfort – wystarczająca ilość gazu
Kemping już dawno przestał być fascynacją, która ogranicza się wyłącznie do ciepłych miesięcy roku i dwutygodniowych wyjazdów. Nie ma klasycznego „sezonu”, wiele osób wyrusza w drogę na dłużej lub nawet wtedy, gdy temperatury na zewnątrz są niższe. Im więcej czasu spędzamy w drodze, im chłodniej robi się na zewnątrz, tym bardziej zdani jesteśmy na energię pochodzącą z instalacji LPG zarówno podczas postoju, jak i jazdy. 

Caramatic TwoControl
Korzystając z lodówki, kuchni i ogrzewania, zużycie LPG oczywiście wzrasta. W tym przypadku zasadne staje się użytkowanie instalacji dwubutlowej. Z propozycją takiego rozwiązania wychodzi niemiecka firma GOK, oferując serię Caramatic oraz współpracujący z nią Caramatic TwoControl. Jest to zdalny sygnalizator, dzięki któremu użytkownik instalacji dwubutlowej może bez problemu rozpoznać, która butla gazowa jest aktualnie używana. Jeśli gaz nadal pobierany jest z pracującej butli, nie ma potrzeby spieszyć się z jej wymianą. Jeśli natomiast system przełączył się już na butlę rezerwową, należy zaplanować wyjazd do najbliższego dystrybutora gazu płynnego.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Eis-Ex
Za pomocą jednostki informacyjno-sterującej Caramatic TwoControl kempingowicze mogą również kontrolować ogrzewanie reduktora Eis-Ex. Szczególnie w przypadku temperatur zewnętrznych oscylujących wokół zera stopni, jednoczesnej pracy kilku urządzeń oraz dużego poboru gazu może dojść do oblodzenia reduktorów ciśnienia. Spowodowałoby to paraliż całego systemu gazu płynnego. Można temu zaradzić za pomocą łatwej w montażu grzałki reduktora Eis-Ex, której działanie kontrolujemy również na wyświetlaczu Caramatic TwoControl.
Cyfrowy wskaźnik poziomu butli LPG
Caramatic TwoControl umożliwia monitorowanie, która butla gazowa jest aktualnie używana. To dosyć dobra wskazówka do planowania następnej wymiany. 

Senso4s PLUS
Cyfrowy wskaźnik poziomu Senso4s PLUS dla butli gazowych jest jeszcze dokładniejszy. Mierzy aktualny poziom napełnienia butli i przekazuje go do odpowiedniej aplikacji, która oblicza prognozę zużycia. W ten sposób zawsze wiadomo, na jak długo wystarczy gazu i kiedy trzeba będzie wymienić butlę na pełną. Dzięki certyfikacji ATEX i czujnikowi ruchu Senso4s PLUS może być stosowany również podczas jazdy samochodem i pozostawać w schowku na butle na stałe. 
Jeśli szukasz wolności i niezależności w kamperze lub przyczepie kempingowej, trudno uniknąć stosowania gazu płynnego. Dzięki wymienionym produktom kempingowicze znajdą równowagę pomiędzy samowystarczalnym wypoczynkiem, cenionym komfortem i bezkompromisowym bezpieczeństwem. 

ReklamaŚródtekstowy 2 prenumerata
gok.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (104) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator13.11.20220 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News