artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Producent podaje, że wkrótce w tych modelach dostępne będą nowe funkcje, takie jak komunikacja Bluetooth z możliwością podglądu parametrów akumulatora na smartfonie oraz automatyczny system podgrzewania akumulatora
Producent podaje, że wkrótce w tych modelach dostępne będą nowe funkcje, takie jak komunikacja Bluetooth z możliwością podglądu parametrów akumulatora na smartfonie oraz automatyczny system podgrzewania akumulatora

Trzykrotnie lżejszy, nie mniej skuteczny. Enerblock Lithium z serii JLFP

Czas czytania 2 minuty

Caravaning to niezależność, ale trudno o nią bez skutecznego i praktycznego źródła prądu. Enerblock, dostawca rozwiązań w tym zakresie, zaprezentował akumulator Lithium z serii JLFP, oparty na technologii litowo­-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4). Producent podaje, że to żywotniejszy i najbezpieczniejszy wariant technologii litowo-jonowej.

Sam produkt, jak na akumulator, ma niezwykle dużo interesujących rozwiązań. Zamontowany system kontrolny BMS steruje ładowaniem i rozładowywaniem, chroniąc urządzenie przed przeładowaniem, zbyt głębokim rozładowaniem, ładowaniem w ujemnych temperaturach i przegrzaniem. W porównaniu do „tradycyjnej” technologii kwasowo-ołowiowej, w tym AGM i GEL, akumulatory Enerblock Lithium charakteryzują się znacznie większą odpornością na głębokie i częste rozładowania. Przewidywana żywotność serii JLFP to 3500 cykli pracy przy maksymalnym rozładowaniu do poziomu 80%.
Do głównych zalet akumulatorów wykonanych w technologii LiFePO4 należą ich niska waga i mniejszy rozmiar. Są trzykrotnie lżejsze w porównaniu do akumulatorów wykonanych w technologii kwasowo-ołowiowej. Co więcej, nie występuje w nich efekt pamięci, a stan częściowego rozładowania nie wpływa negatywnie na żywotność. Kolejna różnica to pojemność nominalna, która w akumulatorach LiFePO4 nie zmniejsza się w miarę wzrostu poboru prądu, co zdecydowanie podnosi ich wydajność.
Dodatkowe zalety to niskie samorozładowanie, szeroki zakres temperatury pracy i możliwość szybkiego naładowania.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian
enerblock.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (104) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator11.11.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News