artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Total Black – nowa seria klimatyzatorów Telair

Total Black – nowa seria klimatyzatorów Telair

Czas czytania 3 minuty

Kampery czy przyczepy inne niż tradycyjnie białe są coraz częstszym widokiem. Na ciemny odcień szarości i antracyt stawia w tym sezonie marka grupy Teleco.

Podążając za najnowszymi trendami, które pokazują rosnącą sprzedaż pojazdów rekreacyjnych w kolorystyce dalekiej od bieli, firma Teleco Group dodała do swojej oferty klimatyzatory e-Van 7400HN, Silent+ 8100HN i DualClima 8400HN w ciemnoszarym kolorze.

Cena klimatyzatorów Total Black jest identyczna jak podobnych, tyle że białych. Czym więc się różnią poza kolorem? Bez zmian, trzy klimatyzatory z linii Total Black są wyposażone w zdalne sterowanie, ale mają wyjątkowo płaski wewnętrzny dyfuzor o profilu opadającym po bokach - co pozwala na łatwe ustawienie kierunku działania chłodnego powietrza. A zimą nawiewu ciepła, bo wszystkie są wyposażone w pompę ciepła. A to wszystko przy mniejszej ingerencji w podsufitkę pokładu domu na kołach.

Na drugim biegunie koloru białego

Trzy rozwiązania Teleco zostały przeprojektowane, aby spełnić nowe wymagania stylistyczne. Wszystkie mają ochronną obudowę z ciemnoszarego ABS. Co ciekawe, to kolejna propozycja po tym jak na rynku zadebiutowały właśnie w takich barwach moduły fotowoltaiczne i anteny telewizyjne włoskiego specjalisty od sprzętu audio w branży caravaningowej.

Na który z serii Total Black się zdecydować?Klimatyzator dachowy Silent+ 8100HN jest najbardziej uniwersalnym. Przeznaczony do pojazdów rekreacyjnych o długości od sześciu do siedmiu i pół metra, charakteryzuje się mocą chłodzenia 8 100 BTU (8 000 BTU w trybie ogrzewania, dzięki pompie ciepła), przepływem powietrza 450 metrów sześciennych na godzinę i wagą 36 kilogramów. Skądinąd tyle samo waży najpotężniejszy model DualClima 8400HN, który sprawdzi się w kamperze o długości do ośmiu metrów dzięki mocy chłodzenia do 8500 BTU i 8400 BTU w trybie ogrzewania. Clima e-Van 7400HN jest o 5 kg lżejszy i spełnia swe zadanie w pojazdach o długości do siedmiu metrów. Ma wydajność chłodzenia na poziomie 7 200 BTU. Dzięki pompie ciepła może również skutecznie zarządzać ogrzewaniem - do mocy 6800 BTU. Przepływ powietrza wynosi 300 metrów sześciennych na godzinę, a urządzenie wyróżnia się wyjątkowo kompaktowymi wymiarami (70,9 na 61,9 na 23,2 centymetra).

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Fot. Teleco


Rafał Dobrowolski21.07.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News