artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Kampervan zbudowanego na MAN-ie
  fot. Balcamp Kampervan zbudowanego na MAN-ie

Polski kampervan zbudowanego na MAN-ie

Polska firma Balcamp.pl zaprezentowała zmodyfikowaną wersją swojego flagowego kampervana zbudowanego na MAN-ie.

W tym kamperze czteroosobowa rodzina poczuje się jak w domu! Tyle bowiem znajduje się tu miejsc zarówno do jazdy, jak i do spania. Dwie osoby wyśpią się bez najmniejszego problemu na dużym tylnym łóżku, które na czas jazdy może zostać złożone za pomocą jednego ruchu ręki. Czas poznać wymiary kampera – długość 683 cm i wysokość 297 cm świadczą o tym, że pasażerowie będą mogli się wyprostować oraz będą mieli dużą przestrzeń do przewozu nie tylko bagaży, ale nawet rowerów.

Dane techniczne

Pod maską kampera pracuje 2-litrowa jednostka o mocy aż 177 KM. Napęd 4×4 jest niespotykanym rozwiązaniem, nawet patrząc na bardzo bogaty, niemiecki rynek kamperów „blaszaków”. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu to oczywiście 3,5 t – przy masie w stanie gotowym do jazdy na poziomie 3080 kg to całkiem dobry wynik.

Modyfikacje

Przede wszystkim przeprojektowano zbiornik na wodę. Zmieniły się jego kształt oraz lokalizacja. Teraz jest on zainstalowany w tylnej części pojazdu, dzięki czemu można było pozwolić sobie na zwiększenie jego pojemności do 105 l. Kolejną zmianę znajdziemy we wnętrzu kampera. Blat kuchenny został obniżony, co przełożyło się bezpośrednio na komfort bytowania. To z pozoru drobna rzecz, ale jakże istotna.

Na pokładzie znajdziemy też chociażby ogrzewanie gazowe Truma Combi w wersji 4, telewizor – również w nowym miejscu, mniej więcej na środku kampera, i przestronną łazienkę. Trzeba też wspomnieć o wyjątkowym, dość odważnym kolorze tapicerki oraz opuszczanym elektrycznie łóżku z przodu. Dzięki temu na stosunkowo małej powierzchni udało się zagospodarować komfortowe lokum dla 4 osób.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Cena: około 83 tys. euro
Dystrybutor: Balcamp.pl

Artykuł pochodzi z numeru 1 (92) 2020 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator15.02.20220 zdjęć 3