Reklama
Bilbord - PKO sprawdz [1] 14.06-20.06 Kasia

PRZEGLĄD RYNKU

7 miesięcy temu  19.11.2020, ~ Redakcja   

Od teraz toaleta sprząta się sama

Sprzątanie kasety toaletowej to najbardziej kłopotliwa czynność podczas podróży kamperem. A gdyby tak ktoś zrobił za nas całą brudną robotę? Nie trzeba szukać chętnego, wystarczy skorzystać ze stacji CamperClean.

Opróżnianie kasety WC kojarzy się przede wszystkim z przykrym obowiązkiem, jaki podczas podróży kamperem spada najczęściej na głowę rodziny. Nikt tego nie lubi, bo najpierw trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do zrzutu, wylać zawartość pojemnika, potem go umyć lub chociaż wypłukać. Wszystko wokół śmierdzi, coś tam chlapnie na buty, ubranie lub na skórę, a my czujemy na sobie drwiący wzrok ciekawskich gapiów, którzy cały dzień czekali, aż przyłapią nas w tej krępującej sytuacji. Inżynierowie i technolodzy z CamperClean postanowili z tym skończyć, stworzyli automatyczną stację czyszczącą, która sprawiła, że czyszczenie kasety WC jest tak proste, jak kupienie napoju czy wafelka z automatu.

Jak to zrobić?
Wrzucenie monet do automatu otwiera komorę, w której musimy umieścić kasetę z nieczystościami. Zanim to zrobimy, upewnijmy się, że pokrętło zabezpieczające kasetę jest obrócone. Naciskamy przycisk „Start”. Drzwiczki zamykają się i zaczyna opróżnianie i czyszczenie, co się tam dzieje, to nas nie obchodzi. Po chwili komora znów się otwiera, a my możemy wyciągnąć z niej czystą i pachnącą kasetę WC i wrócić z nią do kampera.

Co się stało?
Po zamknięciu drzwiczek automatu materiał odpadowy jest odciągany próżniowo, a wnętrze kasety toaletowej zostaje kilkukrotnie wyczyszczone strumieniami wody pod ciśnieniem. Na koniec kaseta zostaje napełniona świeżą wodą i skutecznym mikrobiologicznym środkiem sanitarnym.

Gdzie szukać?
Automatyczne stacje czyszczące CamperClean cieszą się coraz większą popularnością, znajdziemy je na placach postojowych, w wypożyczalniach samochodów, na polach kempingowych, a nawet na wyposażeniu portów i przystani jachtowych. Coraz częściej inwestują w te urządzenia stacje benzynowe i przydrożne restauracje.

To nie zamarznie
Wariant zimowy urządzenia zapewnia ochronę przed mrozem w warunkach pracy do -20ーC. Producent pomyślał też m.in. o wyborze płatności monetami lub żetonami, zastosowaniu filtrów powietrza, a nawet o zabezpieczeniu przed wandalami.

www.camperclean.pl

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Paweł 1 6 miesięcy temuocena: 100%  Czy to urządzenie czyści też dolny zbiornik toalet przenośnych? Spora grupa podróżujących ma takie rozwiązanie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony