artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Nowy klimatyzator dachowy Webasto

Nowy klimatyzator dachowy Webasto

Webasto, ekspert w dziedzinie zarządzania energią cieplną, rozszerza swoją ofertę klimatyzatorów dachowych do przyczep kempingowych i kamperów o model – Cool Top Trail 28.

Urządzenie oferuje moc chłodniczą 2,8 kW i jest odpowiednie dla pojazdów o długości do 8,5 m. Jego wymiary zewnętrzne wynoszą 85,5 x 65,7 x 21,5 cm (dł. x szer. x wys.), co umożliwia elastyczny montaż na dachu.

Obudowa wykonana jest z polipropylenu stabilizowanego promieniami UV, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała, a jednocześnie lekka – klimatyzator waży zaledwie 35,5 kg. Urządzenie jest imponująco wydajne dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych wymienników ciepła – wysoka wydajność chłodzenia jest osiągana przy niskim poborze prądu wynoszącym zaledwie 5 A. Dodatkowa funkcja pompy ciepła pozwala na wytworzenie do 2,6 kW ciepła. Oprócz chłodzenia i ogrzewania urządzenie oferuje kilka dodatkowych opcji, takich jak osuszanie, timer i funkcje sleep.

Cool Top Trail 28 doskonale wpisuje się w ofertę klimatyzatorów dachowych marki Webasto. Oprócz nowej jednostki, dostępne są systemy o mocy chłodniczej 2,0; 2,4; 3,4 i 3,5 kW. Dzięki temu każdy może dobrać optymalną wydajność, dostosowaną do wielkości pojazdu i temperatur panujących w preferowanym regionie podróży.

Opracowane z myślą o gorącym klimacie Australii, te klimatyzatory postojowe niezawodnie zapewniają większy komfort w całym wnętrzu kampera lub przyczepy kempingowej. Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne Cool Top Trail mają szeroki zakres zastosowań, sprawdzą się w temperaturach zewnętrznych od -5 do +50ºC. Są wyjątkowo ciche, dzięki czemu zapewniają przyjemną temperaturę i spokojne otoczenie – nie tylko w nocy.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Jednostki klimatyzacyjne dostarczane są z ramą montażową do otworów dachowych o wymiarach 40 x 40 cm. Oznacza to, że pasują do istniejących wycięć na świetliki dachowe, które zazwyczaj mają właśnie takie wymiary. Jako wyposażenie dodatkowe dostępna jest alternatywna ramka adaptacyjna do mniejszych wycięć o wymiarach 36 x 36 cm.

Łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji jednostki klimatyzacyjnej z jadalni, fotela lub łóżka. Rozprowadzanie powietrza można zmieniać w zależności od potrzeb, odpowiednio ustawiając żaluzje wylotowe.

Cool Top Trail jest dostępny w punktach dystrybucyjnych Webasto.

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Szymon Kwiatkowski14.09.20220 zdjęć 5