artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Namioty dachowe Thule

Namioty dachowe Thule

Spanie pod namiotem ma sporo zwolenników – i trudno się dziwić, bo to doskonały sposób na oderwanie się od miejskiego zgiełku i bycie tak blisko natury, jak to tylko możliwe. Niestety, nie wszędzie można bezpiecznie i wygodnie rozbić namiot, a poza tym po ciężkim dniu podróży czy przemierzaniu szlaków nie każdy ma czas, siły i ochotę, by to robić.

Dla takich osób świetną alternatywą mogą okazać się samochodowe namioty dachowe. Szczególnie dobrze w tych zastosowaniach sprawdzą się te z serii Thule Tepui, np. model Thule Tepui Foothill, który za sprawą przemyślanej konstrukcji po złożeniu zajmuje tylko część dachu samochodu, więc obok niego możemy wygodnie przewozić narty, rower, box czy kajak.
Korzystając z takiego rozwiązania, nie musimy przejmować się tym, na jakiej nawierzchni biwakujemy (np. czy jest odpowiednio równa i sucha), a rozstawienie i przygotowanie namiotu do mieszkania i noclegu trwają zaledwie chwilę. Namiot na aucie oznacza również wyższy poziom bezpieczeństwa i mniejsze ryzyko, że zwierzęta zainteresują się nami lub naszym prowiantem.

Rower/narty/kajak obok sypialni
Typowy namiot dachowy po złożeniu zajmuje praktycznie cały dach auta – oznacza to, że wszelkie dodatkowe bagaże czy sprzęt musimy transportować w bagażniku lub na platformie na haku. W takich zastosowaniach doskonale sprawdzi się Thule Tepui Foothill, który po złożeniu zajmuje tylko połowę dachu większości aut. Dzięki temu możemy obok niego zamontować coś jeszcze – uchwyt na narty lub snowboard, rower, box dachowy czy sprzęt pływający. Co istotne, już wieczorem, gdy po aktywnym dniu dotrzemy na miejsce obozowania, nie musimy demontować z dachu uchwytów na sprzęt sportowy – namiot rozkłada się tak, że nie koliduje z nimi.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Po rozłożeniu do dyspozycji mamy przestronne (119 x 211 cm, prawie metr wysokości), wygodne miejsce do spania dla 2 dorosłych osób. I to miejsce, z którego możemy np. podziwiać gwiazdy, odpinając okna w dachu. Namiot wykonany jest z odpornego na uszkodzenia i promieniowanie UV, wodoodpornego materiału – co ważne, śmiało możemy z niego korzystać również w sezonie zimowym, po zaopatrzeniu się w specjalną warstwę docieplającą Thule Tepui Foothill Insulator. Dostępne są również liczne akcesoria dodatkowe: od toreb do przechowywania bagażu i butów, przez matę antykondensacyjną, aż po pościel dopasowaną do namiotów Thule.

Namioty dachowe Thule 1

Inne namioty Thule Tepui
W ofercie marki Thule znaleźć można również inne, bardziej klasycznie zaprojektowane namioty dachowe, w których wygodnie prześpią się 2 osoby (model Thule Tepui Ayer), 3 podróżników (Thule Tepui Kukenam, Thule Tepui Autana), aż po 4-osobową rodzinę (największa wersja namiotu Thule Tepui Autana). Oczywiście, wszystkie modele wyposażono w zestaw funkcji i ułatwień typowych dla całej rodziny Thule Tepui, a sam namiot cechują m.in. prosty i intuicyjny system składania/rozkładania, odporność na trudne warunki pogodowe, możliwość korzystania przez cały rok czy bogaty zestaw akcesoriów dodatkowych. Ceny zaczynają się od 7999 zł (za dwuosobową wersję Thule Tepui Ayer).

Pełna oferta namiotów dachowych Thule na:
www.thule.com/pl-pl/rooftop-tents-and-accessories

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator30.05.20220