artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Lodówka kompresorowa Dometic RC10.4 M90

Lodówka kompresorowa Dometic RC10.4 M90

Czas czytania 2 minuty

Na rynku debiutuje lodówka o pojemności 90 litrów z ikonicznej serii 10, która ma wymiary zewnętrzne modeli o pojemności 70 litrów. Jak udała się ta sztuczka?

Wszystkie lodówki Dometic z serii 10 skrywają podwójne zawiasy, co zapewnia wszechstronność użytkowania i wygodę. To właśnie dzięki opatentowanemu rozwiązaniu z podwójnymi zawiasami drzwi otwieramy w dowolnej chwili na lewą lub na prawą stronę – oczywiście bez konieczności przekładania zawiasów. Wystarczy użyć jeden z dwóch uchwytów, które biegną przez całą wysokość lodówki.

A jak udało się powiększyć pojemność lodówki o 20 litrów bez powiększania jej wymiarów zewnętrznych? Nowa lodówka to m.in. opatentowana, wyjmowana zamrażarka (otwierająca się do dołu), ale prawdziwym sekretem nadspodziewanie dużej komory chłodniczej jest panel sterowania i kompaktowy agregat. Panel TFT i agregat sprężarkowy to osobne moduły, więc można zainstalować je oddzielnie!

Kompaktowa, podblatowa

Ta wszechstronna 90-litrowa lodówka do kamperów idealnie zmieści się pod blatem kuchennym – ma tylko 90 cm wysokości i maksymalnie 45 głębokości. Po oddzieleniu kompresora i/lub panelu sterującego, oba moduły można zainstalować w innym miejscu na pokładzie kampera. Producent zapewnia, że kompaktowych wymiarów kompresor można montować w odległości do 1,5 metra od lodówki.

Dometic RC10.4 M90  waży tylko 20,4 kg, a wydajny kompresor pracuje z czynnikiem chłodniczym R600a. A to oznacza niezawodne chłodzenie i głębokie mrożenie — nawet przy ekstremalnej temperaturze otoczenia do + 43°C.

ReklamaLodówka kompresorowa Dometic RC10.4 M90 1
Nowa propozycja od Dometic to przyjemnie cicha praca. Podczas prezentacji debiutującego modelu na targach Caravan Salon 2023 podkreślano, że fani caravaningu będą zachwyceni intuicyjnym panelem sterowania TFT, umożliwiającym łatwą regulację temperatury chłodzenia, przełączanie na cichy tryb nocny lub aktywację funkcji boost, która zapewnia superszybkie chłodzenie.

Fot. Redakcja PC i materiały Dometic


Michał Żak01.09.2023 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News