artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Kompaktowe namioty Dometic już w Polsce

Kompaktowe namioty Dometic już w Polsce

Czas czytania 4 minuty

Dometic wprowadza na rynek europejski nową ofertę kompaktowych namiotów kempingowych, przygotowując się na sezon turystyczny 2023. W serii znajduje się model Redux, wyprodukowany z materiału z recyklingu oraz namiot w rozmiarze Pico, który można nosić jak plecak.

Nowa kolekcja namiotów będzie dostępna w Europie w I kwartale 2023 r. Już znamy sugerowane ceny detaliczne. Dometic Santorini FTK ma kosztować od 5865 PLN, Dometic Reunion FTG REDUX – od 3425 PLN, Dometic Pico FTC (na zdjęciu) – od 2445 PLN.

W nowym asortymencie kluczową rolę odgrywa wyjątkowa technologia Dometic w zakresie nadmuchiwania namiotów kempingowych. W oparciu o swój flagowy system AIR Frame firma stworzyła kolekcję, która jest łatwa do rozkładania i składania. Nowa kolekcja jest mniejsza w porównaniu z typowymi nadmuchiwanymi namiotami. Wyróżnia się niską wagą oraz niewielkimi rozmiarami i jest wystarczająco kompaktowa, aby zmieścić się w tylnej części małego samochodu osobowego. Ponadto, najmniejszy model jest tak kompaktowy, że można go zabrać ze sobą jako plecak.

Dometic Santorini FTK

Santorini FTK to namiot z bawełny technicznej z pełnymi oknami z siatki, zapewniającymi skuteczną wentylację. Całkowicie wszyta podłoga z zabezpieczonymi przed owadami drzwiami i oknami zapewnia poczucie komfortu. Namiot wewnętrzny jest opcjonalny, ponieważ dzięki roletom, zamykanym na zamek błyskawiczny, przy każdym oknie, można spać w dowolnej części namiotu.

W tylnej części namiotu znajduje się duży panel wentylacyjny z siatki wraz z osłoną, co zapewnia ciągły przepływ powietrza. Wskaźniki linii składania namiotu, które ułatwiają pakowanie, punkty zawieszenia oświetlenia w rurach centralnych i wbudowane przednie zadaszenie, które skutecznie chroni przed warunkami atmosferycznymi na zewnątrz namiotu, zapewniając suchość i czystość w przestrzeni mieszkalnej. Biorąc pod uwagę przestrzeń dostępną w namiocie, wielkość i masa opakowania są niewielkie i idealne dla podróżujących samochodem. Dostępne opcje dla 2 osób z wewnętrznym namiotem i dla 8 osób bez wewnętrznego namiotu.

ReklamaKompaktowe namioty Dometic już w Polsce 1
Dometic Reunion FTG REDUX

Wykonany prawie w całości z butelek PET z recyklingu, by zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, model Reunion FTG REDUX ma całkowicie wszytą podłogę oraz zabezpieczone przed owadami przednie i tylne drzwi, co zapewnia łatwy dostęp do namiotu. Produkt wyróżnia się uniwersalnością – można używać samego wewnętrznego namiotu w cieplejszym klimacie lub przymocować tropik, aby uzyskać wodoodporne pokrycie. Ma panele siatkowe ze wszystkich stron, gdy używa się tylko części wewnętrznej, a także zwijane panele boczne i drzwi, aby zapewnić skuteczną wentylację. Ponadto zawiera wskaźniki linii składania namiotu, które ułatwiają pakowanie, punkty zawieszenia oświetlenia w rurach centralnych i wbudowane przednie zadaszenie, które skutecznie chroni przed warunkami atmosferycznymi.

Przy takim rozmiarze namiotu wielkość i waga opakowania są wyjątkowo małe, a rozkładanie jest łatwe z jednopunktowym systemem nadmuchiwania. Model Reunion jest dostępny w rozmiarach dla 4 i 5 osób.

Dometic Pico FTC

Nasz najmniejszy (waży poniżej 10 kg) namiot w tej gamie, Pico FTC, również oferuje w pełni siatkowe okna zapewniające skuteczną wentylację. Całkowicie wszyta podłoga z zabezpieczonymi przed owadami drzwiami i panelami wentylacyjnymi. Model Pico posiada innowacyjny, wbudowany nadmuchiwany materac, który zapewnia wysoki poziom komfortu w tym wyjątkowo kompaktowym namiocie.

Dostępny w wersji jedno- lub dwuosobowej, wyposażony w torbę transportową w stylu plecaka. Namiot można łatwo przenosić na niewielkie odległości od samochodu. Drzwi można wykorzystać jako nieduże zadaszenie za pomocą dołączonych regulowanych słupków. Ponadto wszystkie namioty w gamie mają wbudowany panel z siatki przy wejściu, co zapewnia ochronę przed owadami. Na obu końcach namiotu znajdują się proste osłony chroniące przed warunkami atmosferycznymi oraz zintegrowane rolety na zamek błyskawiczny, które pozwalają kontrolować poziom wentylacji. Rozmiar i waga opakowania to kluczowa cecha, dostosowana dla osób biwakujących z wykorzystaniem samochodu, które oczekują większego komfortu i jakości, a jednocześnie możliwości zejścia z utartych szlaków i zaszycia się w naturze.

ReklamaKompaktowe namioty Dometic już w Polsce 2
Fot. Dometic


Rafał Dobrowolski07.03.2023 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News