artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Klimatyzacja również zimą

Klimatyzacja również zimą

Czas czytania 3 minuty

Okres zimowy to doskonały moment na wykonanie wszelkich prac przy kamperach i przyczepach kempingowych. To wtedy serwisy mają zdecydowanie mniej pracy, a my możemy zlecić instalację klimatyzacji, która później uprzyjemni nam letni wypoczynek.

Jakie urządzenie wybrać? Przyjrzyjmy się urządzeniu przeznaczonemu przeznaczonemu do pojazdów kompaktowych, do 7m długości. Dometic Freshjet 2200 to jedna z najmniejszych kompaktowych klimatyzacji na świecie i do pojazdów o takich gabarytach będzie pasowała znakomicie. To znany i popularny klimatyzator dachowy o sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji, i chociaż nie jest urządzeniem najnowszym, to posiada funkcje idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników wspomnianych pojazdów. Linia urządzeń klimatyzacyjnych Dometic FreshJet obejmuje kilka modeli o mocy chłodniczej od 1700 do ponad 3000 W, dopasowanych do kamperów, kampervanów i przyczep we wszystkich rozmiarach. Najpopularniejszy model FreshJet 2200 wyróżnia się wydajnością wystarczającą do obsługi nawet 7-metrowego pojazdu przy zachowaniu ultrakompaktowej obudowy. Mierzy ona zaledwie 79 cm długości oraz 56 cm szerokości, co jest świetnym rezultatem w porównaniu do urządzeń konkurencyjnych, które oferując niższą wydajność, potrafią mierzyć nawet ponad metr długości. Kompaktowość jednostki dachowej jest obecnie niezwykle istotna, ponieważ dach pojazdu to miejsce na instalację solarną, antenę satelitarną, urządzenia wentylacyjne... Warto zapewnić sobie jak najwięcej wolnego miejsca na montaż akcesoriów zaspokajających obecne i przyszłe potrzeby.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian
Niezwykle ważną funkcjonalnością w modelu FreshJet 2200 jest układ tak zwanego „miękkiego startu”, będący rynkowym wyróżnikiem urządzeń Dometic. Sprawia on, że nawet podczas pobytu na polu kempingowym z kiepską infrastrukturą energetyczną będziemy w stanie uruchomić naszą mocną i wydajną klimatyzację bez ryzyka „wybicia” zabezpieczenia na przyłączu prądowym. Taki układ świetnie współpracuje również z przetwornicami, które są wrażliwe na gwałtowne skoki natężenia pobieranego prądu.
W pakiecie z Dometic FreshJet 2200 otrzymujemy superkompaktową jednostkę dachową oraz tzw. dyfuzor sufitowy – popularnie zwany „kratką” wewnętrzną. Ma ona regulowany przepływ powietrza, kierunek nadmuchu oraz wbudowane dodatkowe oświetlenie LED. Możemy je podłączyć do instalacji 12 V pojazdu w taki sposób, że staje się dodatkowym punktem oświetleniowym działającym niezależnie od klimatyzatora. Całością sterujemy w sposób zdalny za pomocą dołączonego pilota. Dla właścicieli busów kempingowych, kamperów i przyczep w kolorach innych niż tradycyjny biały Dometic przygotował FreshJeta 2200 z obudową w odcieniu grafitowym, doskonale komponującym się z nietypowymi barwami i wzorami nadwozi.
Dometic FreshJest 2200 waży 32 kg, ma aż 2200 W mocy chłodzenia i 1200 W mocy grzewczej. W okresie zimowym promocyjna cena urządzenia to 7999 zł brutto, więcej informacji u wybranych partnerów Dometic.

Dystrybutor: Dometic

Artykuł pochodzi z numeru 6/1 (103) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

ReklamaKlimatyzacja również zimą 2
Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator18.02.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News