artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Mestic RTA-2500 to urządzenie z funkcją łagodnego startu i trybem pracy stworzonym dla osób cierpiących na lekki sen
  fot. Fot. Mestic Mestic RTA-2500 to urządzenie z funkcją łagodnego startu i trybem pracy stworzonym dla osób cierpiących na lekki sen

Klimatyzacja na pokładzie umocowana i ruchoma

Kompaktowe urządzenie w wersji dachowej i sprzęt mobilny – tak prezentują się walory propozycji marki Mestic. Nowa jakość na rynku caravaningowym debiutuje za sprawą Elcamp RV.

Klimatyzator dachowy Mestic RTA-2500 to wielofunkcyjny sprzęt, który schłodzi lub ogrzeje, a przy okazji osuszy wnętrze pojazdu kempingowego. Wbudowany osuszacz powietrza zapobiega problemom związanym z wilgocią, takim jak zapach stęchlizny czy skraplanie się pary wodnej. 
Ma moc chłodniczą 2500 W i jest rewelacyjnie cichy (54 dB). Za pomocą pilota zdalnego sterowania można ustawić pożądaną temperaturę wnętrza w zakresie od 16°C do 30°C. Dzięki funkcji łagodnego rozruchu możesz korzystać z jego walorów nawet na kempingach, gdzie moc przyłączy 230 V jest mocno ograniczona. A przy tym wszystkim Mestic RTA-2500 ma kompaktowe wymiary (101,8 × 65 × 25,9 cm), co oznacza, że na dachu pozostaje wystarczająco dużo miejsca, aby zamontować panel słoneczny lub box dachowy. Więcej informacji na temat tego produktu znajdziemy u dystrybutora – w firmie Elcamp.
W klasie kompaktowych, ale zupełnie innych konstrukcji znajdziemy „balast” w pełni ruchomy. O czym mowa? Klimatyzator – czy to dachowy czy podpodłogowy – to za każdym razem sprzęt umocowany na stałe. A to dodatkowe kilkadziesiąt kilogramów na pokładzie kampera lub przyczepy. Obojętnie czy caravaning latem, czy zimą, zawsze to mniej ładowności. Kto szuka pełnej niezależności, tego zainteresuje sprzęt składający się z dwóch części – skraplacza na zewnątrz pojazdu a parownika wewnątrz. Tutaj dadzą o sobie znać przenośny charakter i łatwy montaż urządzenia. Taki jest właśnie Mestic Split SPA-3000. Urządzenie zawieszamy w oknie bocznym za pomocą specjalnego wspornika, który jest regulowany, dzięki czemu pasuje do wszystkich przyczep kempingowych i kamperów. Co więcej, okno nadal może się otwierać i zamykać! Innowacyjna jednostka klimatyzacyjna typu split składa się z części połączonych ze sobą przez okno elastycznymi rurami. Taki system klimatyzacji nie wymaga oczywiście specjalistycznego montażu – po powrocie z wakacyjnych wojaży, np. po Grecji, urządzenie o łącznej masie 22,5 kg można schować do garażu. To też sprzęt o wiele tańszy. Znamionowy pobór mocy klimatyzatora to tylko 405 W, a wygenerowana wydajność chłodnicza to 895 W, która poradzi sobie ze schładzaniem pokładów pojazdów kempingowych o kubaturze do 25 m3.

Klimatyzacja na pokładzie umocowana i ruchoma 1

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Dzięki klimatyzatorowi z dzieloną jednostką jesteś w pełni elastyczny. Mestic Split SPA-3000 to chłód w gorące dni tylko wtedy, gdy planujesz takie wyjazdy
Fot. Mestic. 

Artykuł pochodzi z numeru 5 (102) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator19.04.20220