artykuły

PRZEGLĄD RYNKU
Reklama2021 Bilbord - exide 27.07-30.09 Sebastian
Kamper vany KARMANN MOBIL.
Kamper vany KARMANN MOBIL.  fot. CamelCamp

KARMANNy 4x4 w akcji terenowej [VIDEO]

Poznańska firma CamelCamp została oficjalnym dealerem marki KARMANN MOBIL. Tym samym do oferty dołączyły kamper vany bazujące na Fordzie Transicie. Pod maską znajdziemy motor dwulitrowy o mocy aż 170 koni mechanicznych. Najważniejszy jest tu jednak napęd na wszystkie koła co realnie zwiększa możliwości terenowe tych pojazdów. CamelCamp nagrał specjalną prezentację video, która pokazuje dwa modele: DEXTER 560 i 570. 

Dexter 560 4x4 mierzy niespełna 6 metrów długości. To kamper van przeznaczony raczej dla pary - w środku znajdziemy 4 miejsca do jazdy, ale wyłącznie 2 do spania. Układ przypomina standardowe konstrukcje. Z przodu dwa obrotowe fotele, następnie stolik i dwuosobowa kanapa. Nie zabrakło aneksu kuchennego i przestrzeni sanitarnej z kabiną prysznicową i toaletą. Na końcu pojazdu zaprojektowano dwuosobowe łóżko. 

Model 570 4x4 jest podobny do poprzednika. Zmiany znajdziemy w tylnej sypialni. Tam postawiono na dwa łóżka pojedyncze ułożone wdłuż boków kampera. Jednocześnie producent nie zdecydował się na zwiększenie długości co spowodowało zmiany w środku. Dwa fotele pozostały obrotowe, ale nie znajdziemy w tym układzie już podwójnej kanapy. 

Najważniejszy jest tu jednak napęd. 4x4 daje radę i pozwala zjechać z asfaltu w poszukiwaniu chociażby ciekawej miejscówki "na dziko". Przyda się też podczas holowania skutera wodnego lub łódki. CamelCamp stworzył specjalny materiał video, w którym możemy zobaczyć możliwości terenowe obu pojazdów. 


Bartłomiej Ryś22.08.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW