artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - Ubezpieczenia Sebastian
Chłodziarko-ogrzewacz Makita
  fot. Makita Chłodziarko-ogrzewacz Makita

Jeszcze lepszy…Chłodziarko-ogrzewacz Makita

Ta kompaktowa, 20-litrowa chłodziarka Makita z opcją grzania potraw i napojów doczekała się swego następcy. Debiutująca propozycja japońskich inżynierów jeszcze bardziej zawstydza konkurencję swą funkcjonalnością i akumulatorową wszechstronnością.

To dzięki kompatybilności akumulatorów propozycje marki Makita przekonują fanów caravaningu i udowadniają, że są idealną opcją podczas tej formy wypoczynku. Objęte są długą, bo 3-letnią gwarancją (2-letnią można przedłużyć o rok, rejestrując urządzenie na www.makita.pl), a przy tym proponowane są w naprawdę atrakcyjnej cenie. Nie inaczej jest z lodówko-ogrzewaczami. Można taki poręczny sprzęt zasilać zarówno akumulatorem, jak i prądem o napięciu 230 V lub z gniazdka zapalniczki samochodowej. Takie urządzenie na pewno przyda się na pokładzie kampera czy przyczepy kempingowej. Ma wygodne uchwyty transportowe, więc będzie też poręczną i cenną zdobyczą podczas wypoczynku z dala od cywilizacji. 

Chłodziarko-ogrzewacz Makita

W upalne dni schłodzisz napoje, a gdy zgłodniejesz – podgrzejesz przekąskę. To nie wszystkie zalety modelu DCW180, którego obudowa skrywa port USB umożliwiający ładowanie urządzeń mobilnych, a także zintegrowany otwieracz do butelek. To sprzęt odporny na kaprysy pogody (klasa izolacji IPX4). Przejdźmy jednak do najważniejszej funkcjonalności propozycji sygnowanej jakością japońskiej firmy. Makita wprowadza do sprzedaży nowy model – CW001G, który delikatnie różni się od poprzedniego parametrami.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Narzędzia Makita charakteryzują się największą kompatybilnością na rynku. Żadna inna firma nie ma aż 380 urządzeń kompatybilnych z jednym akumulatorem (mówimy o serii LXT, czyli akumulatorach 18 V). I właśnie tym tropem – zwiększonej kompatybilności akumulatorów – poszli pomysłodawcy najnowszej propozycji. Chodzi o to, by jeden akumulator można było wykorzystać w wielu innych sprzętach, jak odkurzacz, radio czy wentylator.

Makita CW001G

Pod tym kodem produktu kryje się dobrze znana obudowa, tylko że jeszcze bardziej funkcjonalna. Urządzenie, które potrafi chłodzić lub podgrzewać w krótkim czasie żywność i napoje, to teraz także możliwość zasilania akumulatorami 40V Max serii XGT. Podobnie jak w poprzednim modelu – także tu można użyć jednego lub dwóch akumulatorów 18 V Li-ion.

CW001G to nie tylko dwa rodzaje akumulatorów. Kolejne ulepszenie dotyczy wyświetlacza LED. Na panelu ze wskaźnikiem naładowania akumulatorów pozwalającym na bezproblemowe odczytanie temperatury wewnątrz urządzenia mamy jeszcze większy zakres interesujących nas opcji pracy. W trybie chłodzenia jest 7 zakresów temperatur (w modelu DCW180 jest ich 5). Analogicznie, zyskujemy jeszcze większy zakres pracy w trybie podgrzewania. Nie tylko 55/60°C, ale także: 30°C, 35°C, 40°C, 45°C, 50°C. Jak można się domyślać, definiowanie interesującej nas temperatury spośród tak wielu opcji zapisze się po prostu mniejszą konsumpcją prądu przez akumulator, czyli dłuższym użytkowaniem do kolejnego ładowania! I faktycznie, m.in. dzięki przystosowaniu urządzenia do akumulatorów 40V Max XGT wyraźnie wydłużono czas pracy. O ile w dobrze znanym modelu głębokie mrożenie (-18°C) oznaczało, że w pełni naładowane akumulatory wyczerpią się po 5 godz., to teraz dopiero po 10! Ponad dwukrotnie – z 4 do 8,5 godz. – wydłużono pracę bez ładowania akumulatorów w trybie podgrzewania (+60°C) potraw.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Co się nie zmieniło? 3 lata gwarancji (wystarczy zarejestrować urządzenie na www.makita.pl) robią różnicę, gdy porównać do konkurencyjnych propozycji. 

Fot. Makita

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator02.06.20220 zdjęć 3