artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Jak doposażyć Californię, to tylko tutaj

Jak doposażyć Californię, to tylko tutaj

Choć oferta sklepów z wyposażeniem caravaningowym jest imponująca, nadal nie wszystko można w nich dostać. Zwłaszcza jeśli poszukujemy rozwiązań zaprojektowanych pod konkretne modele pojazdów. Przekonali się o tym Mela i Paweł, którzy odbili się od ściany, próbując doposażyć swojego ukochanego VW Californię.

– Mimo historii sięgającej lat 50., akcesoriów przeznaczonych stricte do klasycznej konstrukcji volkswagena właściwie na polskim rynku nie było. A mowa o aucie, którego możliwości możemy rozszerzyć tylko za pomocą specjalistycznych akcesoriów – zwracają uwagę. – Tymczasem działające w Polsce sklepy oferują głównie rozwiązania do klasycznych, znacznie większych kamperów, więc znalezienie tak specyficznych dodatków było w naszym kraju niemożliwe.
Mela i Paweł wzięli sprawę w swoje ręce, inicjując projekt Californiashop – de facto sklep internetowy, w którym VW Californię doposażyć można w liczne akcesoria przydatne zarówno w trasie, jak i na kempingu, te praktyczne i te ozdobne. Lub łączące jedno z drugim, jak choćby kolorowy, wodoodporny kaptur na namiot dachowy, zaprojektowany w odpowiedzi na trudne warunki atmosferyczne poza sezonem.
Zarówno kaptur CaliKap, jak i wiele innych dostępnych w sklepie produktów zostało od początku do końca zaprojektowanych i stworzonych przez Melę i Pawła.
– Niektóre z nich wykonują dla nas zaprzyjaźnione szwalnie, ale część produkujemy we własnym zakresie w nowo zorganizowanej szwalni – dopowiadają. – Pozwala to nam na jeszcze lepszą kontrolę jakości wydawanych artykułów i do minimum skraca czas wdrażania poprawek na etapie prototypowania. Coraz częściej przyjmujemy do realizacji zamówienia indywidualne, skrojone na miarę i potrzeby naszych klientów.

ReklamaŚródtekstowy 1 Camper Ride Paris Roubaix
Jak dodają, gdy projektują akcesoria, priorytetem jest brak ingerencji w konstrukcję i fabryczną tapicerkę. – Unikamy nawiercania otworów, klejenia taśm i rzepów czy zostawiania jakichkolwiek innych trwałych śladów montażowych.
Istnieje możliwość spersonalizowania niektórych produktów, jak choć wspomnianego kaptura CaliKap czy sunblockera do markizy. Jednak jeszcze bardziej istotne jest to, że każde z oferowanych rozwiązań Mela i Paweł są w stanie osobiście przetestować podczas podróży. Również zimą, gdy temperatura nie rozpieszcza.
– W minionym sezonie zimowym rozszerzyliśmy naszą ofertę o różne warianty docieplenia samochodów z podnoszonym dachem typu pop-top, od kaptura CaliKap począwszy przez 8-milimetrowej grubości izolator termiczny, na składającym się aż z 7 warstw izolatorze o grubości 13 mm skończywszy – precyzują właściciele sklepu. – Mowa oczywiście o produktach o doskonałych właściwościach izolacyjnych i wodoodpornych, które potwierdziliśmy, zimując w naszej californii. Przy piętnastostopniowym mrozie na górnym pokładzie udało nam się utrzymać komfortowe 18°C.
Innymi słowy, zimowy caravaning w VW Californii jest nie tylko możliwy, może być też komfortowy!
Oferta sklepu jest rozszerzana o produkty do innych modeli jak Grand California, oraz kampery na bazach Citroëna, Fiata czy Peugeota. Meble, moskitiery, pokrowce, bagażnik na hak, a nawet śpiwory, apteczki, odzież i wiele więcej akcesoriów do swojej californii (i nie tylko) znajdziesz na
ReklamaŚródtekstowy 2 Motor Show 01.02-02.04 Sebastian
californiashop.pl
.

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator25.08.20220 zdjęć 4