artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Internet z dala od cywilizacji. Alphatronics Stream

Internet z dala od cywilizacji. Alphatronics Stream

Czas czytania 2 minuty

Nawet jeśli podróż kamperem to dla was sposób na ucieczkę przed cywilizacyjnym zgiełkiem i odpoczynek na łonie natury, na pewno wolelibyście na tę okoliczność nie pozbawiać się dostępu do internetu. Nawigacja, przydatne podczas podróży aplikacje, dostęp do rozrywki, a w razie potrzeby – możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym, o pracy zdalnej nie wspominając. To wszystko wymaga internetu. Jak zapewnić go sobie w kamperze?

Jeśli używasz internetu sporadycznie, wystarczy ci smartfon jako hotspot. Ta metoda umożliwia przekształcanie sygnału komórkowego w sygnał Wi-Fi, z którego może korzystać np. laptop. Jednak chcąc zapewnić dostęp do internetu większej liczbie urządzeń, warto zainteresować się routerem bezprzewodowym. To niewielkie przenośne urządzenie, które po włożeniu karty SIM emituje sygnał Wi-Fi, zapewniając dostęp do internetu kilku urządzeniom, np. laptopom, tabletom i telewizorom z funkcją Smart – bez utraty wydajności połączenia.
Taki mobilnym routerem jest Alphatronics Stream, który obsługuje aż 2 karty SIM. Prosty w konfiguracji i obsłudze, zapewni szybkie i stabilne połączenie z internetem dla wszystkich twoich urządzeń. Zestaw to potężna kombinacja anten, routera z certyfikatem motoryzacyjnym i aplikacji internetowej Alphatronics, która ułatwia konfigurację, obsługę najważniejszych funkcji i zarządzanie sieciami. 
Dwa gniazda kart SIM umożliwiają korzystanie z różnych sieci lub dostawców. Oprócz karty głównej można korzystać np. z zagranicznych kart SIM, aby cieszyć się maksymalną prędkością przy najniższych kosztach nawet na wakacjach poza krajem. Oczywiście Alphatronics Stream obsługuje wszystkie aktualne standardy bezpieczeństwa i szyfrowania, pozwala także blokować niechciane strony internetowe, co jest istotne zwłaszcza z punktu widzenia rodziców małych dzieci.
Router dostarczany jest z 2 wariantami anteny. Klasyczne anteny prętowe przeznaczone są do montażu wewnątrz pomieszczeń, a wielofunkcyjna „płetwa rekina” – do montażu na dachu pojazdu. Samo urządzenie jest niewielkie (110 × 50 × 100 mm) i waży zaledwie 300 g.
Alphatronics Stream dostępne jest w ofercie firmy Elcamp w cenie 2850 zł.

elcamp.pl

Artykuł pochodzi z numeru 5 (113) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator21.11.2023
Artykuł powstał we współpracy z marką Elcamp
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News