artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
System Intrak z funkcją samopoziomowania i pomiarem nacisku na oś działa z bardzo dużą (dokładność wagi: ± 10 kg) precyzją
System Intrak z funkcją samopoziomowania i pomiarem nacisku na oś działa z bardzo dużą (dokładność wagi: ± 10 kg) precyzją

Ile ważę? System pneumatyczny ECS z pomiarem ładowności

Czas czytania 2 minuty

Dopełnieniem automatycznego systemu poziomowania jest funkcja ważenia kampera. Polska firma Intrak opracowała taki moduł. I jakkolwiek powstał on z myślą o ciężko pracujących kierowcach z branży „ostatniej mili”, to może być ciekawą propozycją także dla fana caravaningu.

Załadowałem zbyt dużo zabawek na pokład kampera? Rowery na stelażu zewnętrznym to ryzyko przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej? W dowolnej chwili te i podobne dylematy można rozwiązać dzięki najnowszej propozycji polskiego producenta. Otóż dobrze znane systemy pneumatyczne Intrak anonsowano w wersji z pomiarem nacisku osi, więc możesz uniknąć sytuacji nieprawidłowego załadunku czy właśnie przeciążenia ponad miarę kampera. Jak to działa?
– Na panelu kontrolnym w formie graficznej pokazane jest, ile ładowności zostało wykorzystane i ile pozostało do wykorzystania. Po przekroczeniu ładowności pojawia się informacja o przeładowaniu – wyjaśnia Michał Welc, kierownik działu handlowego w Intrak S.C. z Warszawy. – Włączanie systemu odbywa się samoistnie po przekręceniu kluczyka. Po zgaszeniu silnika pojazdu wyłącza się również cały układ, więc odpada ryzyko utajonego poboru prądu z akumulatora.
Dokładność pomiaru do 10 kg, alarm przekroczenia dmc włącznie z graficznym wskaźnikiem „niebezpiecznego” ciężaru na osi – to cenne walory propozycji, gdy wspomnieć, że zawieszenia pneumatyczne Intrak to nie tylko homologacja niemieckiego instytutu we Flensburgu (E-Typ KBA z ABE). To także najnowszy Certyfikat TÜV NORD (Hanower, Niemcy), co pozwala spokojnie poruszać się z homologowanymi zestawami po drogach Europy.

ReklamaIle ważę? System pneumatyczny ECS z pomiarem ładowności 1
Omawiana tu funkcja pomiaru ładowności działa w trybie automatycznym z funkcją samopoziomowania, więc taki system utrzymuje zadaną wysokość pojazdu niezależnie od masy bagaży. Warto bowiem wiedzieć, że zawieszenie Intrak poziomuje się do wysokości między osią a ramą pojazdu, a nie do nierówności podłoża, czyli utrzymuje założoną wysokość, ale nie niweluje nierówności terenu na postoju.

Artykuł pochodzi z numeru 5 (107) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator01.06.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News