artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Gdy ładowność kampera nie wystarcza

Gdy ładowność kampera nie wystarcza

Kamper jako holownik? Oczywiście! Montując hak, możemy zabrać w podróż łódkę, skuter wodny, quada, motocykl, lekką przyczepkę z nadprogramowym bagażem... – tak naprawdę wszystko, co tylko zechcemy, a czego nie zmieścimy do luku bagażowego lub wykracza poza ładowność kampera. Jedyne, czego potrzebujemy, to odpowiedni, dobrej jakości hak holowniczy.

Z pomocą przychodzi firma Master Hak, która haki holownicze do aut użytkowych produkuje od 1996 roku, a od niedawna – również te stricte do kamperów. Dzięki temu, że mowa o rozwiązaniach dopasowanych do konkretnych modeli pojazdów, montaż oferowanych przez firmę haków jest i krótszy (odchodzi dopasowywanie: docinanie, wiercenie itp.) i bezpieczniejszy, potrzebna jest mniejsza liczba narzędzi, a sama usługa nie wymaga od montażystów żadnych dodatkowych kwalifikacji. W ramach marki masterCAMPER firma proponuje rozwiązania do podwozi Ford Transit V363, Fiat Ducato, Peugeot Boxer i Citroën Jumper, a już niedługo również do Mercedesa Sprintera W907, Volkswagena Craftera i MAN-a TGE – wszystkie o jakości i użyteczności potwierdzonej homologacjami i certyfikatami PIMOT.
Jak wiadomo, oprócz mechanicznego przymocowania haka do samochodu konieczne jest także podłączenie gniazda elektrycznego do instalacji, co umożliwi działanie w przyczepie świateł pozycyjnych, hamowania, przeciwmgłowych, kierunkowskazów i cofania. W produktach masterCAMPER zastosowanie znalazły wiązki Erich Jaeger z 13-pinowymi gniazdami. Również same wiązki – i uniwersalne, i te dedykowane – znajdziemy w ofercie firmy.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Dodajmy, że montaż haka najlepiej zlecić profesjonalnym montażystom, z którymi Master Hak współpracuje – zarówno z warsztatami, jak i salonami, oferując im pełne wsparcie techniczne.
Na koniec wspomnijmy o kolejnej nowości w ofercie, którą są wsporniki do mocowania podpory stabilizującej, łatwe i szybkie w montażu. Sprzedawane są w kompletach po 2 sztuki, a przeznaczone do modeli zarówno z pojedynczą, jak i z podwójną podłogą

mastercamper.eu

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator23.08.20220 zdjęć 4