artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Fot. Eberspächer/arch. PC
Fot. Eberspächer/arch. PC

Eberspächer Breezonic

Czas czytania 2 minuty

Klimatyzator dachowy z funkcją pompy ciepła łączy opcję chłodzenia i wydajnego ogrzewania pokładów pojazdów kempingowych. Jako pierwsze zadebiutują modele o mocy 2,5 i 3,5 kW.

Producent z siedzibą w Esslingen (Niemcy) zapowiada na początek 2024 roku debiut rynkowy nowej serii klimatyzatorów dachowych. Breezonic to wyposażenie komfortu, które można swobodnie zintegrować z różnymi pokładowymi systemami zarządzania (standard CI-Bus, RV-C, BLE). 
Dzięki mocy chłodzenia 2,5 kW i mocy grzewczej 2,2 kW Breezonic 2500 idealnie nadaje się do stosowania w klimacie śródziemnomorskim i w pojazdach średniej wielkości. W przypadku gorących regionów i dużych kubatur przyczep czy kamperów polecany jest Breezonic 3500, który oferuje moc chłodzenia rzędu 3,5 kW i moc grzewczą 3,2 kW. Oba modele charakteryzują się płaską, aerodynamiczną konstrukcją – w najwyższym punkcie mierzą 25 cm. Eberspächer planuje rozszerzyć tę rodzinę produktów o kolejne modele.
Seria Breezonic posiada opcjonalny pilot zdalnego sterowania i powiązaną aplikację Bluetooth, która umożliwia sterowanie z praktycznie dowolnego miejsca. Tryb nocny zapewnia cichą pracę i spokojny sen, a tryb ekonomiczny jeszcze bardziej optymalizuje zużycie energii. 
Eberspächer zdecydował się na czynnik chłodniczy R32, który staje się coraz popularniejszy w Europie. Jest nie tylko wydajniejszy, ale przy niższym potencjale globalnego ocieplenia (GWP) jest znacznie przyjaźniejszy dla klimatu niż np. czynnik R410A. Zaawansowana elektronika skrywa m.in. funkcję miękkiego rozruchu, co pozwala uniknąć wysokich skoków prądu i zapobiega przeciążeniu przyłącza 230 V.

Eberspächer Breezonic 1
Breezonic 2500 i Breezonic 3500 mają te same wymiary – nowość z portfolio komfortu prezentowano na stoisku Eberspächer podczas Caravan Salon 2023

Artykuł pochodzi z numeru 5 (113) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator10.10.20230
Artykuł powstał we współpracy z marką
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News