artykuły

PRZEGLĄD RYNKU
Reklama2021 Bilbord - exide 27.07-30.09 Sebastian
Dometic z kotłami typu combi

Dometic z kotłami typu combi

Premierowo na targach Caravan Salon 2021 w Dusseldorfie marka Dometic pokazała urządzenie grzewcze typu combi łączące system ogrzewania wnętrza z podgrzewaniem wody. Oznacza to, że Truma po raz pierwszy zyskała godnego rywala w drodze po tytuł najlepszego urządzenia combi do kamperów i przyczep kempingowych. 

Goście tegorocznego stoiska Dometic odkryli zupełnie nową gamę produktową marki Dometic – grzejniki combo. Dometic CH Combo Heater to urządzenie grzewcze do kabiny, jak również źródło ciepłej wody. Nowa gama jest superszybka i energooszczędna oraz wyposażona w wiele wygodnych opcji sterowania. Dwa niezależne obiegi do ogrzewania powietrza i podgrzewania wody oraz dodatkowa funkcja wentylacji kabiny zapewniają niespotykaną dotąd elastyczność. 

Ogrzewacze Dometic CH Combo zapewniają miłośnikom kempingu przytulne miejsce do odpoczynku po aktywnym dniu na świeżym powietrzu. Po powrocie do pojazdu przywita ich ciepłe wnętrze, a gorącej wody wystarczy na kilka pryszniców jeden po drugim. Inteligentny system sterowania zadba o wszystko na czas. Wystarczy kilka prostych ustawień na panelu sterowania, aby zaprogramować regulatory czasowe „powrotu do domu” na ogrzewanie kabiny i zbiornika wody. Można też zapisać ulubione ustawienia, aby szybko je przywołać, lub ustawić grzejnik na tryb nocny, pozwalający na spokojny sen.

Kolejną zaletą nowych grzejników 2 w 1 Dometic jest to, że bardzo oszczędnie wykorzystują cenne zasoby energii na pokładzie. Można m.in. ustawić czas, przez jaki podgrzewacz ma utrzymywać ciepłą wodę. W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku systemów grzewczych, podgrzewanie wody działa niezależnie od ogrzewania kabiny. To oznacza, że grzejnik nie musi pracować przez cały dzień. Nie trzeba też latem ogrzewać powietrza w kabinie, aby mieć ciepłą wodę. Ponadto grzejniki Dometic posiadają funkcję niezależnej wentylacji, która tworzy przyjemny klimat wewnątrz i może zapobiegać rozwojowi pleśni w najbardziej newralgicznych, niedogrzanych miejscach.

Nowy, inteligentny panel sterowania pozwala na intuicyjną obsługę. Wystarczy ustawić żądaną temperaturę szybkim obrotem pokrętła na czytelnym wyświetlaczu. Co więcej, panel sterowania można połączyć z systemem pojazdu za pośrednictwem CI-Bus.

Grzejniki combo Dometic CH będą dostępne w lutym 2022 r. u autoryzowanych dystrybutorów w różnych klasach wydajności – modele o mocy 4000 lub 6000 W zasilane LPG lub wersja kombinowana LPG/elektryczna z dodatkową mocą 1800 W w trybie elektrycznym do podgrzewania wody i ogrzewania powietrza w połączeniu z mocą 4000 lub 6000 W do ultraszybkiego nagrzewania. 

Opr. na podstawie informacji prasowych producenta


Bartłomiej Ryś08.09.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW