artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - Webasto 01.11-30.11 Sebastian
Naścienne stacje ładowania 22 kW typ 2 WALLBOX
Naścienne stacje ładowania 22 kW typ 2 WALLBOX

Doktorvolt: Ładowanie samochodów elektrycznych w twoim obiekcie turystycznym

Czas czytania 2 minuty

Duża liczba turystów oraz ciągły rozwój technologiczny wymuszają na właścicielach pól kempingowych i innych obszarów wypoczynkowych konieczność zapewnienia coraz doskonalszych udogodnień. Również oczekiwania względem obiektów turystycznych z roku na rok stają się coraz większe, wypoczywający chcą, aby ich infrastruktura była jak najlepiej przystosowana do ich potrzeb.

W dobie kryzysu energetycznego i nieustających wzrostów cen paliw obserwujemy zwiększający się popyt na samochody z napędem hybrydowym lub elektrycznym. Problemy związane z szeroko pojętą ekologią i ograniczeniem emisji spalin coraz mocniej wdzierają się do świadomości ludzi. Ekologia to tylko jeden z wielu powodów, dla których samochody z silnikami elektrycznymi zyskują na popularności. Zmiana trendu wynika nie tylko z troski o środowisko, ale również z czystej kalkulacji.

Coraz większą popularnością cieszą się domowe stacje ładowania, tzw. wallboxy, które można zainstalować np. w garażu. To bardzo wygodna i praktyczna alternatywa, dająca możliwość naładowania pojazdu na prywatnej posesji. Dzięki zainstalowaniu domowej stacji możemy w dowolnym momencie naładować naszego elektryka. Za kilka lat będziemy mogli zaobserwować coraz więcej ogólnodostępnych miejsc oferujących ładowanie samochodów elektrycznych np. w obiektach turystycznych, które coraz częściej są odwiedzane przez właścicieli takich pojazdów.

Stacje ładujące możemy podzielić na wolnostojące i mobilne, tzw. wallboxy. Pierwsze z nich są doskonałym rozwiązaniem dla pól kempingowych bądź ośrodków wypoczynkowych, ponieważ umożliwiają ładowanie samochodów elektrycznych podczas pobytu na parkingu bądź na polu kempingowym. Wolnostojąca stacja ładowania EVSE 22 kW typ 2 z czytnikiem RFID do autoryzacji użytkownika charakteryzuje się wysokim stopniem ochrony( IP54), dzięki czemu jest odporna na warunki atmosferyczne. Wyposażona została również w sterownik komunikacji z samochodem oraz z optyczną sygnalizacją statusu ładowania LED.

Doktorvolt: Ładowanie samochodów elektrycznych w twoim obiekcie turystycznym 1

ReklamaDoktorvolt: Ładowanie samochodów elektrycznych w twoim obiekcie turystycznym 2
Jeśli zamierzamy wyposażyć swój obiekt turystyczny w stację ładowania wallbox, należy pamiętać o posiadaniu wolnego miejsca na ścianie. Ładowarkę wallbox można używać również jako przenośną stację do ładowania, wystarczy dostęp do tradycyjnego gniazdka siłowego oraz kabel do ładowania samochodu zakończony uniwersalną wtyczką typ 2.

Producent: Doktorvolt
Dystrybutor: preis-zone.pl


Redakcja13.09.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News