artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Caravaningowy instruktaż promowy. Kamperem ze Stena Line

Caravaningowy instruktaż promowy. Kamperem ze Stena Line

Szwecja jest krajem przyjaznym dla turystów wszelkiego rodzaju, ale zwłaszcza dla caravaningowców, którym kierunek ten z czystym sumieniem polecamy. Bo jeżeli jakieś miejsce na Ziemi zostało stworzone dla tego rodzaju turystyki, to jest nim z pewnością Skandynawia.

Promem Stena Line można przewieźć nie tylko samochód, ale i „dom na kołach”. „Kamperem po Skandynawii” to oferta szwedzkiego operatora, w ramach której na pokład promu załadujemy kampera, minibusa lub holownik z przyczepą kempingową.
W dwie strony z kamperem lub z przyczepą kempingową promami Stena Line można popłynąć na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Oferta została skonstruowana tak, aby wyjazd możliwy był od czwartku do soboty, natomiast powrót – w ciągu 10 dni od dopłynięcia do Karlskrony. Jest to warunek, dzięki któremu można otrzymać do 50% rabatu na przewóz kampera czy samochodu, pasażerów, przyczepy w rejsie powrotnym.
Co również ciekawe, planując podróż, możemy skorzystać z dowolnej promocji i taryfy, w rejsie powrotnym można więc wybrać taryfę Economy lub Flexi i od nich właśnie skalkulować wspomniany rabat. Z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony promy Stena Line odpływają nawet 3 razy dziennie, a podróż trwa zaledwie 10,5 godziny. To wystarczy, żeby się wyspać i przygotować do dalszej podróży, delektując przy okazji morską przygodą na wielkim statku.
Z Karlskrony bezpieczne i wygodne drogi wiodą w głąb Szwecji i dalej – do Norwegii. Wycieczka samochodowa, czyli tak zwany road trip, to idealny sposób na poznanie Szwecji, Danii, Finlandii czy Norwegii. Sama Szwecja to 1600 km malowniczych tras – od górzystego pustkowia, aż po równiny i wiejskie krajobrazy na południu. Wszystkie pełne są zapierających dech w piersiach widoków, pięknych miast i pejzaży, a niezwykła atmosfera skandynawskiej uprzejmości udzieli się każdemu. Co najważniejsze, podróż samochodem przez Szwecję jest bezpieczna. Trasy i oznakowania są bardzo intuicyjne, a malownicze widoki dostępne na wyciągnięcie ręki, niezależnie od tego, czy wybierzemy się na wycieczkę wokół odwiedzanego przez nas miasta, czy dalej, wzdłuż kraju.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Artykuł pochodzi z numeru 6/1 (103) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator05.07.20220