artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Aktywność nad wodą. Pontony składane

Aktywność nad wodą. Pontony składane

Nierzadko caravaningowcy łączą wypoczynek w kamperze z pasją wędkarską czy sportami wodnymi. Właśnie dla nich przeznaczone są składane pontony z aluminiową podłogą.
HonWave, bo tak się nazywają, posiadają rewelacyjne parametry pływalności. Wszystkie elementy gwarantują wytrzymałość, dobrą kondycję i estetykę przez wiele lat. Są też, co dla nas najważniejsze, łatwe w transporcie i przechowywaniu oraz dostosowane do napędu odpowiednim modelem silnika zaburtowego marki Honda.
Wszystkie pontony to lekkie, motorowe jednostki pływające zdolne pomieścić do 5 osób na pokładzie. Świetnie przydają się w momencie, kiedy nie mamy dużej przestrzeni do przechowywania typowej łodzi. Napompowana dolna część maty przekształca się w stabilne dno w formie litery „V”, które z łatwością pokonuje fale śródlądowych akwenów, zaś jej górna część tworzy wygodny pokład. Przygotowanie pontonu do pływania nie zabiera wiele czasu, a pompka nożna będąca na wyposażeniu zapewnia sprawne napełnienie powietrzem bez wysiłku.
Konstrukcja umożliwia zastosowanie silnika zaburtowego, dzięki czemu będziemy w stanie uzyskać prędkości nieosiągalne dla napędu wiosłowego. Dostępne w ofercie pontony HonWave IE są przystosowane do silników o mocy maksymalnej do 6 KM/8 KM/15 KM i 20 KM i można w nich zastosować silniki Honda BF 2,3, BF 4/5/6, BF 8, BF 15 i BF20.
W serii HonWave IE znajdziemy 4 modele dla maksymalnie 5 pasażerów i dziecka. Największy waży 48 kg, najlżejszy – 33. 

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Dystrybutor: Aries Power

Artykuł pochodzi z numeru 5 (102) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator26.04.20220