Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-29.03 Sebastian

PREZENTACJE POJAZDÓW

5 miesięcy temu  28.08.2019, ~ Administrator   

Kamper na mercedesie to już domena firmy Balcamp. Na targach dowiedzieliśmy się, że wkrótce zostaną pokazane pojazdy na trzeciej wersji Sprintera. Czekamy!

Kamper na mercedesie to już domena firmy Balcamp. Na targach dowiedzieliśmy się, że wkrótce zostaną pokazane pojazdy na trzeciej wersji Sprintera. Czekamy!

„Bardzo mi się podoba” – taką opinię usłyszeliśmy na Motor Show od pani, która wraz z synem długo oglądała nową propozycję firmy Balcamp. Rodzimy producent kamperów na bazie sprinterów nie mógł narzekać na brak zajęcia – ich pozycja na polskim rynku jest już pewna i stabilna. Co pokazali na poznańskich targach?

SM 610 to nowość w ofercie firmy – 6-metrowy monokok na podwoziu Mercedesa Sprintera. Ważącego 2700 kg kampera napędza dynamiczny silnik o pojemności 2.2 i mocy 160 KM. Za przełożenia odpowiada bardzo dobra skrzynia automatyczna 7G-Tronic, która płynnie zmienia biegi, pozwala zachować komfort podróży przy jednoczesnym niewielkim „apetycie” na olej napędowy.

Sam samochód wyposażony jest w 16-calowe felgi aluminiowe, radio JVC, półautomatyczną klimatyzację i chromowaną atrapę chłodnicy. We wnętrzu zabudowy kempingowej zmieszczą się nawet wysokie osoby – wysokość wewnętrzna to 188 cm. Co oczywiste, prowadzić kampera mogą wszyscy posiadacze kategorii B prawa jazdy – jego dmc to 3500 kg. W środku znajdziemy m.in. toaletę kasetową Dometic CTS 4110, lodówkę i zamrażarkę tej samej marki oraz kuchenkę dwupalnikową ze szklaną pokrywą (też Dometic). Za ogrzewanie kampera i wody odpowiada Truma Combi w wersji 4 CP Plus. Maksymalnie zabierzemy 96 l wody czystej i przewieziemy 70 l szarej.
Co szczególnie przykuwa uwagę w tym modelu, to jego wygląd. Całkiem niepozorny monokok skrywa bardzo przestronny garaż, z dostępem z obu stron. To tam schowano wszelkie niezbędne wyposażenie kampera, jak butla gazowa czy bojler trumy. Udało się przy tym zaprojektować dodatkowe szafki i półki – wszystko po to, by nasze bagaże były transportowane bezpiecznie i by dostęp do nich nie był w żadnym stopniu utrudniony.

W środku, zgodnie z życzeniem klienta (przypomnijmy, że Balcamp to jedna z niewielu firm na rynku, która oferuje możliwość budowy kampera dokładnie pod zamówienie klienta), postawiono na zimne, niebieskie oświetlenie LED-owe połączone z chłodnym, biało-szarym frontem na meblach. Trzeba przyznać, że jest to połączenie dość nietypowe, niespotykane w rozwiązaniach konkurencji. Sama tapicerka na ścianach bocznych jest również inna, nie spotkaliśmy się też z umieszczeniem dość dużego lustra w tylnej części pojazdu, tuż obok sporego, dwuosobowego łóżka. O jakości wykorzystanych do budowy materiałów nie ma co mówić – Balcamp zawsze staje na wysokości zadania.

Za drzwiami, mniej więcej pośrodku pojazdu, znajdziemy toaletę wraz z połączoną kabiną prysznicową i umywalką. Wreszcie doczekaliśmy się momentu, kiedy większość producentów montuje dwa odpływy wody z brodzika – to ważne zwłaszcza w momencie, kiedy kamper nie stoi na równym podłożu. Miejsca w łazience jest dużo, osoba dorosła nie powinna narzekać na brak przestrzeni.

Cena katalogowa modelu to nieco ponad 330 tys. zł brutto. Producent zaoferował jednak bardzo duży upust targowy: SM 610 sprzedawany był już za 286 tys. zł brutto. Warto było przyjechać do Poznania i złożyć zamówienie, co – jak dowiedzieliśmy się bezpośrednio u właścicieli – zrobiło bardzo dużo osób. Gratulujemy i im, i samej firmie!

Artykuł pochodzi z numeru 3(82) 2018 Polskiego Caravaningu

GALERIA ZDJĘĆ

Jasne fronty meblowe i zimne, niebieskie światło potęgują wrażenie czystości, wręcz sterylności wnętrza pojazdu
Oczywiście nie zabrakło toalety wraz z niewielką, ale funkcjonalną kabiną prysznicową. Dobrze, że producenci wreszcie stosują dwa otwory odpływowe w brodziku. Niby drobnostka, ale...
Kamper na mercedesie to już domena firmy Balcamp. Na targach dowiedzieliśmy się, że wkrótce zostaną pokazane pojazdy na trzeciej wersji Sprintera. Czekamy!
Półki, półeczki – w garażu zmieścimy narty, bagaż, fotele do siedzenia. Jednym słowem: wszystko, co przyda się na wyjeździe

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony