PREZENTACJE POJAZDÓW

5 miesięcy temu  31.07.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Szukasz kampera lub przyczepy „na już”? Oto nasza propozycja

fot. Grupa Elcamp

W tym roku caravaning przeżywa prawdziwe oblężenie. Jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki” sprzedają się zarówno przyczepy kempingowe, jak i kampery. Place większości dealerów w Polsce, zdają się świecić pustkami. Co więc zrobić w sytuacji, gdy chcielibyśmy zakupić jeszcze w te wakacje swój własny „dom na kołach”? Wystarczy udać się do krakowskiego salonu Elcamp RV, który nadal może pochwalić się kilkoma przyczepami i kamperami dostępnymi „od ręki”.

Największą popularnością w Polsce cieszą się przyczepy kempingowe. Sprzedaje się ich o wiele więcej niż kamperów. Ciekawą propozycja zatem jest Adria Adora 673 PK, która posiada łącznie aż 7 miejsc do spania. Mierzy 735 cm długości (bez dyszla) i 260 cm wysokości, a jej DMC to 2 tony. Na dodatkowy ciężar, już po pełnym doposażeniu, zostaje około 300 kilogramów. Producent czyli słoweńska marka Adria, udziela aż siedmioletniej gwarancji na szczelność. To bardzo istotne, ponieważ Adora jest w pełni przygotowana do użytkowania jej również zimą. Na pokładzie znajdziemy solidną izolację oraz wydajne ogrzewanie Truma Combi w najnowszej wersji 6E. Do tego dochodzi piekarnik, kuchenka, nagłośnienie działające na Bluetooth i uchwyt na telewizor.

Warto również zwrócić uwagę na Adrię Action 391 PH, oryginalną, czteroosobową przyczepę. Niewielka, mierząca zaledwie 597 cm długości całkowitej z dyszlem i DMC na poziomie 1300 kg, zdecydowanie wyróżnia się na kempingach. Jest również świetnie wyposażona. Wystarczy wspomnieć o trójpalnikowej kuchence gazowej, 140-litrowej lodówce, 50-litrowym zbiorniku na wodę czystą, licznych gniazdach 230V i USB oraz dobrej izolacji umożliwiającej korzystanie również zimą. Niewątpliwym atutem jest też atrakcyjna cena - 87 tysięcy złotych brutto.

Fani kamperów również znajdą w Elcampie coś dla siebie. Na początek, alkowa Adria Coral XL Axess 600 DP zbudowana na bazie Citroena z jednostką 2.2 pod maską i mocą 140 koni mechanicznych. Pojazd nie przekracza 7 metrów długości, a w stanie gotowym do jazdy waży 2925 kilogramów. Posiada łącznie sześć miejsc do jazdy i spania oraz dostosowany jest w pełni do warunków zimowych.

Kolejną, z pewnością oryginalną propozycją jest kamper van Adria Twin 640 SGX Supreme w wyjątkowym, pomarańczowym kolorze. Samochód posiada cztery miejsca do jazdy oraz dwa do spania, co sprawia, że staje się idealnym rozwiązaniem dla par. Łóżko jest podnoszone i opuszczane elektrycznie, zapewnia nam to więcej przestrzeni dziennej w pojeździe. Dodatkowo zainstalowany został też system automatycznego, cichego otwierania i zamykania drzwi przesuwnych. Kamper zbudowany został na bazie Fiata Ducato, z silnikiem 2.3 o mocy aż 160 koni mechanicznych i posiada automatyczną, 9-stopniową skrzynię biegów.

Na zakończenie jeden z najpopularniejszych kamperów na polskim rynku. Mowa tutaj oczywiście o Adrii Matrix 670 SC Axess. Zbudowany na nowym Citroenie, z silnikiem 2.2 pod maską. Wyjątkowo przestrzenny, bez najmniejszego problemu posłuży nawet pięcioosobowej rodzinie. Na wyróżnienie zasługuje też jego pełne dostosowanie do warunków zimowych, trójpalnikowa kuchenka gazowa, aż 167-litrowa lodówka oraz duże zbiorniki na wodę czystą o szarą. Takim kamperem wyjedziemy nie tylko w wakacyjną podróż, ale użyjemy go również w sezonie zimowym np. podczas wypadu na narty do Austrii. 

Wszystkie pojazdy dostępne na placu firmy Elcamp można znaleźć tutaj: https://elcamp.otomoto.pl/

 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony