artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper
Elegancja również w podróży Mobilvetta Krosser P90

Elegancja również w podróży Mobilvetta Krosser P90

Aby uchodzić za eleganckich, zakładamy modne, stylowe ubrania. Jednak ciężko zadbać o fason w podróży lub na kempingu, gdy zależy nam przede wszystkim na wygodzie i komforcie. Tymczasem deklaracją naszego poczucia estetyki jest również pojazd, jakim podróżujemy, a 4-osobowa, 7,5-metrowej długości Mobilvetta Krosser P90 należy do tych, obok których ciężko przejść obojętnie.

Elegancki, nowoczesny, luksusowy – te słowa jako pierwsze przychodzą do głowy, gdy chcemy opisać tego krossera. Pedziewięćdziesiątka należy do linii półzintegrowanych kamperów, których wspólnym mianownikiem są zarówno atrakcyjny design, jak i praktyczne rozwiązania, jak choćby podwójna podłoga. To zresztą nią producent chwali się najbardziej, co nie dziwi – dzięki niej pojazd ten oferuje najlepszą w swojej klasie przestrzeń ładunkową. To aż 690 l pojemności, uwzględniając przejazdowy garaż oraz liczne włazy i schowki.
Podwójna podłoga to również lepsza izolacja termiczna i akustyczna, a co za tym idzie – większy komfort załogantów. Na ten wpływa też przemyślany do najdrobniejszego detalu projekt wnętrza. Niczego nie pozostawiono tu przypadkowi, wszystko spełnia konkretną funkcję. „Ergonomiczny” to kolejne słowo, które można dopisać do listy rozpoczynającej wcześniejszy akapit.
Pierwsza wizyta w Krosserze P90 robi wrażenie. Uwagę zwraca przede wszystkim uzyskana przestrzeń, ale i równowaga pomiędzy światłem naturalnym z zewnątrz a wewnętrznym sztucznym. Panoramiczny świetlik, duże okna i bulaje wystarczą, aby w ciągu dnia nie posiłkować się oświetleniem wewnętrznym. To sprawdzi się wieczorami, a mowa zarówno o oświetleniu sufitowym, jak i podłogowym, a także o punktowych LED-ach, które znajdziemy wszędzie tam, gdzie mogą się przydać.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Dzięki obrotowym fotelom w kabinie przy stole zmieści się nawet 6 osób. Stół można albo złożyć, albo zmniejszyć jego powierzchnię użytkową, a siedzenia przearanżować w wygodne „leżanki”. Sofy obite są specjalną imitacją skóry, która nie tylko nadaje salonowi luksusowego sznytu, ale i pełni funkcję ochronną. Nie zabrakło telewizora, który widać z każdego miejsca w kamperze – wysuwane i regulowane ramię robi robotę.
Kuchnia to modelowy przykład maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Znalazło się miejsce i na trzypalnikową płytę grzewczą, i zlew. Szuflady są pojemne i wyposażone w mechanizm blokady, dzięki czemu nie otworzą się podczas jazdy.
P90 jest modelem czteroosobowym i tyle też przygotowano miejsc do spania: 2 na królewskim łóżku w sypialni i 2 na łóżku opuszczanym z podsufitki. A będzie to sen iście komfortowy, mając na uwadze niezwykle wygodne, ergonomiczne materace i miękki w dotyku wyściełany dach, który chroni i izoluje przed hałasem czy zimnem. Problemy ze snem? Obserwacja rozgwieżdżonego nieba przez panoramiczny świetlik to zdecydowanie ciekawsza alternatywa niż patrzenie w sufit.
Obrazu kampera iście luksusowego dopełnia stylowa łazienka, utrzymana w kolorze ciemnego teakowego drewna. Toaleta, duża umywalka, brodzik z termoformowanego tworzywa ABS wzmocnionego dodatkowo pianką poliuretanową, miejsce na przybory, duże lustro ścienne... – podczas projektowania pomyślano dosłownie o wszystkim, a wykonanie budzi uznanie.

dandis.pl

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator26.08.20220 zdjęć 5