artykuły

nasze-rozmowyNASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord - bookingcamper

Jubileusz pionierów cybercaravaningu

Jubileusz pionierów cybercaravaningu

Karawaning.pl to nie tylko forum internetowe, to portal, na którym znajdziemy również artykuły o caravaningu, linki do ciekawych stron. I wreszcie – informacje o zdarzeniach jakie portal organizuje, współorganizuje i patronuje w „realu”.

Istnieje już cztery lata, dokładnie od grudnia 2005 roku. Karawaning.pl to drugie po „Polskim Caravaningu” medium o caravaningowcach i dla caravaningu w naszym kraju. A jako miejsce w cyberprzestrzeni – pierwsze. Razem więc przecieraliśmy szlaki – karawaning.pl w sieci, my drukiem - w kioskach i empikach.  

Co można znaleźć w portalu?
To przede wszystkim miejsce w sieci stworzone przez sympatyków przyczep kempingowych i kamperów. Znajdziemy tu moc informacji, przydatnych dla tych, którzy   zaczynają swoją przygodę z caravaningiem, jak i doświadczonych już turystów. Jest tu zbiór przydatnych artykułów z poradami, giełdą ogłoszeń o sprzedaży lub kupnie przyczep i kamperów oraz dużym forum dyskusyjnym. Obecnie na forum zarejestrowanych jest 3200 osób. Portal od razu zyskał sobie sympatyków i zaczął cieszyć się dużym zainteresowaniem. Jego popularność wzrasta wraz z rozwojem caravaningu w Polsce.

Jubileusz pionierów cybercaravaningu 1

Fantastyczna grupa osób, która chce spędzać razem czas.

Także poza siecią
Karawaning.pl gromadzi dużą i stale rosnącą społeczność ludzi aktywnie zainteresowanych wzajemną pomocą, wymianą zdań i poglądów na temat caravaningu. Od dwóch lat spotykają się oni na własnych zlotach. Pierwszy miał miejsce w Zadworzu koło Płocka i odbył się w dniach od 27 kwietnia do 6 maja 2007 roku. Ostatni, a szósty już z rzędu, Zlot Karawaning.pl odbył się 4-6 września br. na kempingu w Nieborowie. Zgromadził 55 załóg.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Ewolucja wciąż trwa!

Jubileusz pionierów cybercaravaningu 2

Tomasz Skup, redaktor naczelny Karawaning.pl w rozmowie z „Polskim Caravaningiem”

- Jak narodził się pomysł stworzenia portalu o caravaningu - byliście pionierami przecież?
- To nie do końca było tak. W momencie gdy zakładałem forum Karawaning.pl istniało już forum Camper Clubu, forum Klubu Kompas oraz praktycznie niedziałające forum o karawaningu na stronie Macieja Sadowskiego. Wiedziałem, że na pewno znajdą się osoby które poprzez internet chciałyby wymieniać informacje dotyczące karawaningu, nie zrzeszając się w żadnym klubie. Tak więc założyłem własną stronę oraz własne forum. Początki łatwe nie były, jednak tematów i userów na forum zaczęło przybywać. Z perspektywy czasu trzeba przyznać, że nam się udało.

- Jak obecnie oceniacie caravaning w Polsce, a jak to było wtedy, kiedy powstawaliście?
- Rynek dość mocno się zmienił. Przybyło sklepów i wypożyczalni. Okazało się, że jest sporo ludzi, którzy chcą na forach internetowych wymieniać informacje. Trzeba też wspomnieć, że nie wszystko poszło do przodu. Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o to co, oferuje nam Polska Federacja Campingu i Caravaningu. Tak samo było wcześniej. No i od tamtego czasu zniknęło również z caravaningowej mapy Polski kilka niezłych kempingów.

- Jakie planujecie zmiany w przyszłości, jakie macie plany?
- Ciężko mówić o planach. Karawaning.pl to nie firma i biznesplanu nie posiadamy. Jest parę pomysłów co zmienić w samym portalu, jednak na razie nie chcemy, mówiąc o tym, zapeszać. Bardziej koncentrujemy się na forum. Jest fantastyczna grupa osób, która chce spędzać razem czas, podróżując zarówno po Polsce, jak i poza granicami. Mimo kończącego się sezonu, wiele osób nie chce odstawiać pojazdów „na cegły” i padają na forum propozycje karawaningowego sylwestra.

ReklamaŚródtekstowy 2 BookingCamper
Rozmawiał: Dawid Majer
Zdjęcia: Karawaning.pl


04.11.20090