artykuły

nasze-rozmowyNASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord - Webasto 01.11-30.11 Sebastian

Caravaningowi single – łączcie się!

Czas czytania 5 minut
Caravaningowi single – łączcie się!

Od 4 lutego działa nietypowa strona internetowa. TravelFriends.pl to miejsce w sieci, gdzie ludzie samotni i kochający podróże mogą umówić się na wspólny wyjazd.

Obecnie na portalu czynnie udziela się około 800 użytkowników. Strona jest przeznaczona dla dosyć wyspecjalizowanego grona odbiorców, dlatego taka liczba zarejestrowanych po zaledwie czterech miesiącach to sukces. Swój profil ma również sporo osób z Wielkiej Brytanii. Jak na razie - są to Polacy, którzy mieszkają na emigracji. Portal jest również dostępny w wersji anglojęzycznej, więc wkrótce zapewne korzystać z niego będą osoby innych nacji. Przy rejestracji nie trzeba podawać żadnych prywatnych danych kontaktowych, bo TravelFriends posiada system wewnętrznej poczty. Użytkownicy mogą zamieszczać zdjęcia. Funkcja pozwala spojrzeć na człowieka i zastanowić się, czy wzbudza zaufanie i wygląda na osobę, z którą można bezpiecznie wyjechać na wakacje albo na weekend. Rozmawiamy z Beatą Sieradzką, autorką i koordynatorem tego interesującego projektu.

Jak narodził się pomysł stworzenia takiego miejsca w sieci?
Trzy lata temu założyłam biuro turystyczne dla singli. Sama byłam wtedy singlem, więc wiedziałam jak to jest, kiedy chce się gdzieś pojechać na wakacje albo weekend i nie ma z kim. Widziałam, że ludzie, którzy do mnie przychodzili, mieli ochotę na więcej, chcieli organizować wyjazdy we własnym zakresie i mieli nieraz naprawdę fantastyczne pomysły, jak na przykład podróż koleją transsyberyjską albo podróż dookoła świata tanimi liniami lotniczymi, a ja nie byłam w stanie zapewnić im takich wycieczek, bo biura podróży albo nie miały ich w swojej ofercie, albo były za drogie. Podobnie, jeśli chodzi o wyjazdy weekendowe: też byłam w stanie zaproponować tylko to, co miało w ofercie biuro podróży, a moim klientom to nie wystarczało. Rok temu rozejrzałam się więc po sieci,stwierdzając z ulgą, że nikt nie zrobił jeszcze tego, o czym myślałam - więc kupiłam domenę.

ReklamaCaravaningowi single – łączcie się! 1

Caravaningowi single – łączcie się! 2


Które z działów cieszą się obecnie największą popularnością?
Oczywiście „Społeczność”, gdzie można spotkać wszystkich TravelFriendów i zobaczyć, kto szuka towarzystwa i na jakie wyjazdy. Poza tym od kilku tygodni mamy dział „Imprezy”, który użytkownicy bardzo szybko polubili. Jeśli ktoś ma konkretny pomysł na to, gdzie jechać i za ile, to tam właśnie może zamieścić informację. Ta opcja jest przydatna szczególnie, jeśli ktoś ma ochotę podróżować w większym gronie, ponieważ ma tutaj możliwość skompletowania własnej grupy.

Czy można mówić o jakichś konkretnych sukcesach – np. ludzi, którzy dzięki stronie stali się parą?
O parach jeszcze nie słyszałam, co oznacza, że wszystko przed nami. Wiem jednak, że ludzie się już spotykają, zaczynają wyjeżdżać. Na razie zaczynają od weekendów, prawdziwy boom jeszcze przed nami, bo wakacje tuż-tuż i rejestruje się coraz więcej osób. Cieszę się jednak, że zapytał Pan o tworzenie się par, ponieważ jest to jedna z cech wyróżniających nas spośród typowych stron dla podróżników. Nie wykluczamy, że nasi użytkownicy będą się chcieli umawiać na randki.

Caravaningowi single – łączcie się! 3

Nie masz z kim wyjechać? Wchodząc na www.travelfriends.pl można zorganizować wspólny caravaningowy wypad!

Czy wzoruje się Pani na jakichś konkretnych portalach społecznościowych w Polsce albo z zagranicy?
W Polsce jest mnóstwo stron dla podróżników, ale nie utożsamiamy się z nimi. TravelFriends.pl jest przeznaczone bardziej dla turysty niż dla globtrotera i to jest chyba podstawowa różnica, którą będziemy się starali podkreślać w naszych kolejnych działaniach. Za granicą podobne strony do naszej istnieją, ale - jak dotąd - nie znalazłam jeszcze strony, która ma to wszystko, co zaplanowałam dla TravelFriends.pl.

ReklamaCaravaningowi single – łączcie się! 4
Czy pojawiają się wątki caravaningowe?
Przyznam, że jeszcze nie widziałam takiego ogłoszenia, mam jednak nadzieję, że czytelnicy „Polskiego Caravaningu” to zmienią. Dużo osób rejestruje się u nas po to, aby ograniczać koszty wyjazdu - nie tylko poprzez znalezienie osoby na dokwaterowanie, ale też na przykład, aby podzielić koszty benzyny, więc jest to na pewno sposób, aby zapewnić sobie ekonomicznie zorganizowane wakacje, w dodatku w miłym towarzystwie.

Czy myśli Pani stworzyć poszczególne działy związane z konkretnymi sposobami podróżowania, np. autostop, pociąg, samolot, caravaning czy carpooling?
Dziękuję za dobry pomysł! Na pewno wezmę to pod uwagę w dalszej rozbudowie TravelFriends a caravaning będzie z pewnością miał swoje miejsce wśród środków transportu dostępnych dla naszych użytkowników.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!

Rozmawiał Dawid Majer
Zdjęcia: flickr.com


03.07.20090
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News