artykuły

NASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord Caravans salon targi 07.07-26.09 Bartek
„Campervanem z psem”, razem w jednej budzie

„Campervanem z psem”, razem w jednej budzie

Mówi się, że pies upodabnia się do swego właściciela. A może jest odwrotnie?Na pewno podczas interakcji między zwierzęciem a człowiekiem wytwarza się więź, co potwierdza eksperyment przeprowadzony przez dr Iris Schöberl z Uniwersytetu w Wiedniu.

W ramach badań obserwowano ponad 100 psów różnych gatunków, wykonywano testy badające reakcję na potencjalne zagrożenie oraz mierzono poziom hormonu stresu w ślinie i puls. Według dr Schöberl wyniki tych badań są dowodem na to, że osobowość właściciela silnie wpływa na cechy charakteru czworonożnego przyjaciela. Człowiek ma ogromny wpływ na zachowanie psa. Możemy więc być przekonani, że nasz czworonóg upodoba sobie caravaning, jeśli tylko właściciel pokaże mu jego zalety w odpowiedni sposób!

Nie mamy wątpliwości, że taka właśnie więź, oparta na podróżach kamperem, istnieje między Magdą Tokarek a jej psami. Z założycielką grupy „Campervanem z psem” porozmawialiśmy o sposobach i pomysłach na podróż z psem, savoir-vivrze kempingowym i tworzeniu społeczności świadomych caravaningowców – właścicieli psów. Nasza rozmowa zdecydowanie nie wyczerpała tematu. Będziemy więc wracali do tego zagadnienia na stronach „Polskiego Caravaningu”. Posłuchajcie!


Szymon Kwiatkowski15.06.20211

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW