artykuły

nasze-rozmowyNASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
„Campervanem z psem”, razem w jednej budzie

„Campervanem z psem”, razem w jednej budzie

Czas czytania 1 minuta

Mówi się, że pies upodabnia się do swego właściciela. A może jest odwrotnie?Na pewno podczas interakcji między zwierzęciem a człowiekiem wytwarza się więź, co potwierdza eksperyment przeprowadzony przez dr Iris Schöberl z Uniwersytetu w Wiedniu.

W ramach badań obserwowano ponad 100 psów różnych gatunków, wykonywano testy badające reakcję na potencjalne zagrożenie oraz mierzono poziom hormonu stresu w ślinie i puls. Według dr Schöberl wyniki tych badań są dowodem na to, że osobowość właściciela silnie wpływa na cechy charakteru czworonożnego przyjaciela. Człowiek ma ogromny wpływ na zachowanie psa. Możemy więc być przekonani, że nasz czworonóg upodoba sobie caravaning, jeśli tylko właściciel pokaże mu jego zalety w odpowiedni sposób!

Nie mamy wątpliwości, że taka właśnie więź, oparta na podróżach kamperem, istnieje między Magdą Tokarek a jej psami. Z założycielką grupy „Campervanem z psem” porozmawialiśmy o sposobach i pomysłach na podróż z psem, savoir-vivrze kempingowym i tworzeniu społeczności świadomych caravaningowców – właścicieli psów. Nasza rozmowa zdecydowanie nie wyczerpała tematu. Będziemy więc wracali do tego zagadnienia na stronach „Polskiego Caravaningu”. Posłuchajcie!

„Campervanem z psem”, razem w jednej budzie 1


Szymon Kwiatkowski15.06.2021
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News