artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian

Wybrzeże Bałtyckie

Wybrzeże Bałtyckie

Wybrzeże Bałtyckie to pas ciągnący się od Świnoujścia na wyspach Uznam, Wolin i Karsibór do Piasków na Mierzei Wiślanej. Na terenie wybrzeża znajduje się wiele Parków Krajobrazowych i Narodowych, jak chociażby Słowiński Park Narodowy, który wpisany przez UNESCO na listę Światowych Rezerwatów Biosfery. W obrębie Parku znajduje się kilka jezior: Łebsko, Gardno, Smołdzińskie, Dołgie Wielkie i Dołgie Małe. Miejscowości polskiego wybrzeża takie jak np.: Świnoujście, Ustka, Międzyzdroje, Kołobrzeg, posiadają walory uzdrowiskowe.

Mimo krótkiego okresu letniego, który sprzyja urlopowiczom wybrzeże jest najliczniej odwiedzanym regionem turystycznym. Najbardziej znane nadmorskie miasta to: Dziwnów, Ustronie, Mielno, Rewal, Mrzeżyno, Darłowo, Jarosławiec, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Hel, Krynica Morska.

Baza turystyczna jest bardzo zróżnicowana, począwszy od mega komfortowych hoteli po kampingi i pola namiotowe.


W skład regionu wchodzą obszary turystyczne: 

Mierzeja Helska, Mierzeja Wiślana, Pobrzeże Kaszubskie, Pradolina Łeby i Redy, Równina Białogardzka, Równina Goleniowska, Równina Gryficka, Równina Sławieńska, Równina Wkrzańska, Uznam i Wolin, Wybrzeże Słowińskie, Wybrzeże Staropruskie, Wybrzeże Trzebiatowskie, Wysoczyzna Damnicka, Wysoczyzna Żarnowiecka.Administrator09.08.20160 zdjęć 1